Yazılıma hangi dili öğrenerek başlanmalı? (Video)


0

ShiftDelete.Net olarak yeni bir video ile karşınızdayız. Bu videomuzda yazılıma ilgi duyan veya yazılım dili öğrenmek isteyenlerin çok merak ettiği bir soruya cevap veriyoruz. Yazılıma hangi dili öğrenerek başlanmalı? İşte merak edilen tüm detaylar!

Tek bir yazılım dili ile yazılımcı olunmaz!

Son zamanların popüler mesleklerinden biri olan yazılım dünyası herkesin şüphesiz ki merak ettiği konuları içerisinde barındırıyor. Yazılım öğrenmek isteyen kişiler genel olarak kendilerine bir dil arayarak yazılımcı olmaya çalışıyor. Ancak yapılan yanlış yazılım dili tercihleri ile kendilerini ilerleyen dönemler için kötü etkileyebiliyorlar. İşte bu videomuzda yazılım dünyasına giriş yapmak isteyen, aklında fazlasıyla soru olan kişilerin sorularını cevaplıyoruz. Hadi sizi daha fazla uzatmadan videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Genel olarak kaynaklarda yazılıma HTML ve CSS yazılım dili ile başlanmasıyla alakalı bilgiler görebilirsiniz. Bu 2 yazılım dilini öğrendiğiniz zaman maalesef yazılımcı olmuyorsunuz. Bundan dolayı da bu yazılım dilleri arasına JavaScript‘i de katarsanız bir yazılımcı olabilirsiniz. Ancak genel olarak bu yazılım dilleri çoğu kişi tarafından bilindiği için iş bulma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak da yazılıma nesne yönelimli bir yazılım diliyle başlamanızda oldukça önemli.

C# ve Java yazılım dilini öğrenerek nesne yönelimli bir programlama dili öğrenmiş olacaksınız. Ancak ilk olarak C# ile başlanmasını sizlere tavsiye ediyoruz. Özellikle yıllardır Windows kullanan kullanıcılar için büyük bir avantajı bulunan bu yazılım dili ile oyun ve  mobil uygulama geliştirmeleri de yapabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/yazilima-hangi-dili-ogrenerek-baslanmali-video


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları