Xiaomi satış rakamları için açıklama geldi


0

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefonlarından olan Xiaomi, 2020 ikinci çeyrek satış rakamları için açıklama yaptı. Açıklamaya göre dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınına rağmen firma satışlarını artırmayı başardı.

Bununla birlikte firmanın bu dönem içinde elde ettiği gelir de kendisini gösterdi. Verilere göre 2020 ikinci çeyrek ve 2019 ikinci çeyrek karşılaştırıldığında, 2020 yılı için yüzde 3,1 artış olduğu görülüyor. Ayrıca bir önceki dönem, 2020 birinci çeyreğine göre de artış yaşandı.

Xiaomi 2020 ikinci çeyrek satış rakamları

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, satış rakamlarına dair bilgileri paylaştı. Firma, toplam değerlere bakıldığında 7.7 milyar dolar değerinde bir satış gerçekleştirdi. Akıllı telefonlar incelendiğinde de hatırı sayılır gelir miktarı kendisini gösterdi. Xiaomi, 2020 birinci çeyreğe göre yüzde 7,7 artış yaşadı.

Bununla birlikte Xiaomi 2020 ikinci çeyrek satış rakamları için 650 milyon dolar bilgisi paylaşıldı. Bu da yıllık olarak hesaplamada yüzde 129,8 artış ve 2020 ilk çeyreğe göre yüzde 108 artış anlamına geliyor. Firmanın bu geliri için Çin ve Hindistan satışlarının etkili olduğu belirtiliyor. Ayrıca, günlük telefon aktivasyon sayısında da salgın öncesine göre yüzde 120 artış elde edildi.

Xiaomi satış rakamları için açıklama geldi 3 – xiaomi satis rakamlari icin aciklama geldi 2

Firmanın böyle artış yaşamasının arkasında Avrupa da bulunuyor. Çünkü 2020 ikinci çeyrekte Xiamoi’nin Avrupa satışları yüzde 65 artmış durumda. Xiaomi akıllı telefon satışlarında İspanya’da birinci, Fransa’da ikinci ve Almanya’da dördüncü sırayı elde etti.

Son günlerde yaşanan Çin ve Hindistan krizi olumsuz olarak da kendisini gösterdi. Satışlarda Hindistan’ın payı yer alıyor olsa da ülkede Xiaomi’nin günlük aktivasyon sayısı yüzde 28 düştü.

Kaynak:https://shiftdelete.net/xiaomi-satis-rakamlari-icin-aciklama-geldi

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları