Xiaomi Mi 10 Ultra, DxOMark’ı yıktı geçti!


0

Xiaomi akıllı telefon sektörüne girişinin 10. yılına özel olarak geliştirdiği yeni amiral gemisini tanıttı. Üst seviye bir donanıma sahip ev sahipliği yapan Xiaomi Mi 10 Ultra kamerası ile DxOMark testini alt üst ederek zirveye yerleşti.

Detaylara geçmeden önce cihazın kamera özelliklerini hatırlayacak olursak: 48 Megapiksel f/1.9 diyaframa sahip geniş açılı ana kameraya, 48 Megapiksel f/4.1 periskop, 12 Megapiksel f/2.0 telefoto ve 20 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. 8K çözünürlükte 24 FPS, 4K çözünürlükte ise 60 FPS video kaydedebilen telefon, 5x optik ve 120x dijital yakınlaştırma yeteneğine sahip.

Xiaomi Mi 10 Ultra DxOMark puanı ile zirvede!

DxOMark’tan 130 puan alan Mi 10 Ultra’ya fotoğraf çekimi konusunda 142, video çekimi konusunda ise 106 puan veriliyor. En yakın rakibi Huawei P40 Pro’nun kamera puanı 128. Yani iki cihaz arasındaki fark sadece iki puan.

Xiaomi Mi 10 Ultra, DxOMark’ı yıktı geçti! 3 – xiaomi mi 10 ultra dxomark 2 1536x777 1DxOMark tarafından yapılan testlerde ana ve telefoto kameranın oldukça başarılı bir performans sergilediği belirtilirken, Xiaomi’nin yeni amiral gemisini diğer telefonlardan ayıran ultra geniş açılı kamera ve 5x optik yakınlaştırma sağlayan periskop kamera oldu. Cihazda yer alan 12 mm ultra geniş açılı kameranın, S20 Ultra’daki 13 mm ultra geniş açılı kamerayı geride bıraktığı belirtiliyor. Otomatik odaklama konusunda da iyi bir performans sergilendiği belirtiliyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra, DxOMark’ı yıktı geçti! 4 – xiaomi mi 10 ultra dxomark 1

Kaynak: https://shiftdelete.net/xiaomi-mi-10-ultra-dxomark-yikti-gecti


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları