Write a Prisoner Nedir? – Mahkumlarla Mektuplaşmak


2

Merhaba, bugün çok ilginç bir yazıyla karşınızdayım. Son zamanlarda Tiktok platformunda oldukça ünlü olan mahkumlarla mektuplaşmak akımına değineceğim. Bu akımları izleyenlerin kafasında mahkumlarla mektuplaşmak, write a prisoner nedir?, mahkumlarla nasıl mektuplaşılır, write a prisoner nasıl kullanılır gibi sorular olabiliyor. Gelin bu soruların cevaplarına geçelim.

Mahkumlarla Mektuplaşmak 

Bahsettiğim gibi mahkumlarla mektuplaşmak yabancı ülkeler ve Türkiyede oldukça popüler ve merak edilen bir hale geldi. Mahkumlarla mektuplaşmak, ingilizce tabiriyle pen-pal (mektup arkadaşı) olmak isteyen kişiler writeaprisoner.com sitesini kullanarak mahkumlarla mektuplaşabiliyor. Şimdi gelin bir de write a prisoner nedir, nasıl kullanılır buna değinelim.

Write a Prisoner Nedir? 

Gelelim write a prisoner nedir konusuna… Write a Prisoner sitesi adından da anlaşılabileceği gibi mahkumlarla mektuplaşmanıza olanak sağlayan bir sitedir. Amerika’daki hapislerde mahkumların kullanabileceği bilgisayarlar oluyor ve mahkumlar bu sitede profilini oluşturup dışarıdaki insanlarla mektuplaşabiliyor. Şimdi Write a Prisoner Nasıl Kullanılır? buna bakalım.

Write a Prisoner Nasıl Kullanılır? (Resimli)

Bir mahkumla konuşmak istiyorsanız writeaprisoner.com sitesine girin. Ardından sağ üstte bulunan Sign Up tuşuna basarak siteye üye olun. Ardından anasayfaya girerek resimde gösterdiğim ekrandan filtreleri seçerek “search” butonuna tıklayın. Filtre olarak lokasyon, etnik kökeni, inancı, yaş aralığı ve cinsiyetini seçebiliyorsunuz. Daha fazla kişi görmek istiyorsanız mahkumların resimlerinin altındaki kısımdan “view all pen-pal profiles” butonuna tıklayın.

Write A Prisoner Nedir?
Write A Prisoner Nedir?

Örneğin bu profili seçtim. Bu ekranda mahkumun bilgilerini, fotoğraflarını, biyografisini ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz. Mesaj atmak için ise bu ekranın en alt kısmına inerek “Contact (Mahkum İsmi)” Kısmından iletişim detaylarını görebilirsiniz. Amerika’nın yerel halkı için Posta ve Mektup olarak gönderme seçeneği mevcut ancak siz “by email” kısmını kullanmalısınız. “email (Mahkum İsmi) now” tuşuna basarak mahkuma mail gönderebilirsiniz.

Write A Prisoner nasıl kullanılır?
Write A Prisoner nasıl kullanılır?

Write a Prisoner Türk versiyonuna ulaşmak için tıklayınız.

Yazımız buraya kadardı. Mahkumlarla mektuplaşmak, write a prisoner nedir, write a prisoner nasıl kullanılır konularına değindik. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir. Bu konu hakkında düşündüklerinizi yorum olarak atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hilesiz Tiktok Takipçi Kasma I Tiktok İzlenme Arttırma


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları