Windows 10’da alışkanlık değiştiren yeni kısayol!


67
11 Paylaşım, 67 Beğeni

Windows 10 kullanıcılarından bazılarının pek tercih etmediği Microsoft Edge, kopyala yapıştır kısayolu adına yeni bir dönemin başlamasına önayak olacak. Microsoft, kısa bir süre evvel yayımladığı güvenlik güncellemesi ile birçok kişinin bilgisayarını çökertmişti.

Bu olay yüzünden kendisine ağır tepkiler gösterilen 45 yıllık yazılım firması, amiral gemisi olarak tanımladığı dijital tarayıcısına odaklandı. Yeni bağlantı formatı, bunca yıldan sonra eski köye yeni adet getiren kısayol olarak adlandırılabilir.

Microsoft Edge kopyala yapıştır kısayolu için yenilenmek üzere

Henüz geliştirilme aşamasında olan bu güncelleme, yeni bağlantı formatı aracılığıyla Edge’in adres çubuğundan kopyalanan bağlantı adresinin ilgili yere bir bağlantı olarak mı yoksa bir düz metin olarak mı yapıştırılacağını seçtirtecek.

Bir bağlantı adresinin basit bir şekilde yapıştırılabilmesi için Ctrl + V kısayolu kullanılıyor. Eğer ilgili adresi düz bir metin olarak yapıştırmak isterseniz artık Ctrl + Shift + V kısayolunu kullanacaksınız. Bu kısayol kaldırılabiliyor.

Windows 10'da alışkanlık değiştiren yeni kısayol! 3 – microsoft edge kopyala yapistir kisayolu icin yenilenecek 1

Microsoft, şu anda yalnızca Edge’in adres çubuğundan kopyalanan bağlantı adresleri ile uyumlu bir şekilde çalışan bu özelliği sayfa içi bağlantılar için de kullanılabilmesini sağlamak adına kolları sıvadı. Merkezi ABD’de olan yazılım firması, kullanıcıların kopyalama ve yapıştırma işlemleri konusunda ne düşündüğünü araştırmak istediğini açıkladı.

Microsoft, kullanıcıların bağlantı adreslerini kopyalayıp yapıştırdıktan sonra ne yaptığını ve hangi sıkıntılar ile boğuştuğunu anlamaya çalıştığını belirtti. Siz de bu özelliği denemek istiyorsanız Microsoft Edge Canary sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz

Sizce yeni Windows 10 güncellemesi kopyala yapıştır kısayolu konusunda kullanıcılara gerçekten yararlı bir işlevsel özellik sağlayacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/microsoft-edge-kopyala-yapistir-kisayolu-icin-yenilenecek

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
11 Paylaşım, 67 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları