Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)


0

2019’un son aylarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Dünya genelinde 20 milyondan fazla insana bulaşan salgın yüzünden, aşı çalışmaları hızla devam ediyor. Türkiye’deki aşı çalışmalarını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile konuştuk. Türkiye, koronavirüs aşısı yapabilecek mi?

Koronavirüs aşısı yapılabilecek mi?

Bilim insanları virüse karşı aşı üretmek için çalışmalarını sürdürürken, çeşitli teknoloji firmaları da salgın hakkında uyarılar ve çeşitli uygulamalar geliştiriyor. Dünya genelinde birbirinden farklı aşı çalışmaları yapılırken, ülkemizdeki çalışmaların son durumu ne? Ülkemizde ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde tespit edilen koronavirüs, dünya genelinde bir seneden kısa bir süre içinde 20 milyondan fazla insana bulaştı.

Türkiye’deki koronavirüs aşı çalışmaları ne durumda? Koronavirüs aşısıyla merak edilenleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘a sorduk! Lafı daha fazla uzatmadan, aşı hakkındaki gerçekleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile gerçekleştirdiğimiz video röportajdan öğrenebilirsiniz. İyi seyirler…

Bakan Varank açıklamalarında, Türkiye’deki bilim insanlarının sıkı bir şekilde koronavirüs aşısı için çalışmalar yürüttüğünü; sekiz tane aşı ve on tane ilaç projesi üstünde çalışıldığının altını çizdi. Tüm bunların yanı sıra, geliştirilen ilaç ve aşıların, en kısa zamanda sonuca ulaşacağını de söyledi.

Korona virüsten korunmak için, sosyal mesafe kurallarına uymayı ve ellerinizi sık sık yıkayıp maske takmayı ihmal etmeyin.


Kaynak: https://shiftdelete.net/turkiye-koronavirus-asisi-yapabilecek-mi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları