TikTok’u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı!


0

Çinli ByteDance tarafından sunulan TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki varlığı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bir süre önce çeşitli firmaların TikTok’u satın almak istediği ortaya çıkmıştı. Şimdi de son tüketici ile doğrudan iletişimi olmayan Oracle ve TikTok arasında bir görüşme olduğu yönünde yeni iddialar ortaya çıktı.

Oracle ve TikTok arasında görüşmeler yapılıyor

Kısa bir süre önce gelen yeni bilgilere göre ByteDance’in 90 gün için Amerikalı bir şirkete TikTok’u satması gerekliliğinden sonra yeni bir isim daha ortaya çıktı. Amerika’nın yazılım konusunda önemli firmaları arasında yer alan Oracle, şimdiye kadar satın alma ile ilgilendiği ifade edilen üçüncü Amerikalı şirket oldu.

TikTok'u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı! 3 – tiktok satin almak isteyen surpriz bir isim daha cikti 2

Hatırlatmak gerekirse TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’nde yasaklanma kararından sonra ilk olarak Microsoft’un TikTok’u satın alacağı yönünde iddialar ortaya çıkmış ve sonrasında Microsoft resmi blog yazısı ile bu görüşmeleri doğrulamıştı. Sonrasında Bill Gates tarafından Microsoft’un TikTok’u almaması gerektiği yönünde ifadeler gelmişti.

Daha sonrasında da TikTok ile daha çok ilgisi olan Twitter’ın TikTok ile görüşmeler yaptığı iddia edilmişti. Nitekim şimdi de üçüncü bir isim olarak Oracle ve TikTok arasında görüşmeler yapıldığı ifade ediliyor.

Satın alma görüşmeleri ile ilgili yeni isimler ortaya çıksa da halen daha TikTok’un tamamen mi satın alınacağı yoksa sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çalışmalarının mı alınmak istendiği bilinmiyor. Bununla birlikte ne kadarlık bir ödeme yapılmaya hazırlandığı da yine merak edilen ve henüz cevaplanmış olmayan detaylardan oluyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tiktok-satin-almak-isteyen-surpriz-bir-isim-daha-cikti


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları