TikTok yeni hamlesini Twitter hesabı açarak yapıyor


0

TikTok bir süredir hem sosyal medyanın hem de ülkelerin en çok konuştuğu konu haline gelmiş durumda. ABD Başkanı Donald Trump’ın TikTok hakkında verdiği kararlar ile TikTok’un ABD’de yasaklanmasını gündeme taşımış ancak daha sonrasında popüler platformun Microsoft’a satılmasınını gündeme gelmişti. TikTok’tan konuya ilişken bir hamle geldi. Gerçek zamanlı olarak söylentileri ele almak adına TikTok internet sitesi ve Twitter hesabı açtı.

Hamle geldi: Özel olarak TikTok internet sitesi ve Twitter hesabı açtı!

Bir futbol müsabakası gibi izlenen TikTok ABD gerilimine ilişkin, TikTok tarafından yeni bir hamle geldi. Şirket yeni iletişim kanalları kurdu. Bu sayede anlık olarak söylentileri, ortaya atılan iddiaları cevaplandırmış olacak. ABD’de milyonlarca kişiye seslenen mobil uygulama burada yaşadığı sorunları aşmak istiyor.

TikTok bugün yaptığı açıklamada; “söylentileri ve yanlış yayalan bilgileri” ele almak adına bir bilgi merkezi görevi görecek internet sitesi ve bir Twitter hesabı açtığını aktardı. Şirket hakkında gerçek bilgilerin paylaşılması adına açılan bu internet sitesi ve Twitter hesabı, ABD Başkanı Trump’ın TikTok hakkında verdiği kararları ilk ağızdan duyurmak amacını da taşıyor.

Biliyorsunuz sosyal medya üzerinden yalan yanlış bilgiler kısa süre içinde yayılabiliyor ve şirketler ya da kişiler bu yanlış bilgilerden dolayı oldukça zarar görebiliyor.

Hatırlatmak gerekirse, yakın zaman önce Trump bir karara imza atmıştı ve bu kararda TikTok gibi Çin merkezli uygulamalar hedef alınmıştı. İşte söz konusu karar sonrası TikTok’ın ABD’deki çalışanları, Trump yönetiminin bu kararının iptali için karşı dava açmayı planlıyor.

Yeni bilgi merkezinde TikTok’un daha önce de söylendiği gibi, ABD’deki kullanıcı verilerinin Singapur’da bir yedekleme merkezi ile Virginia’da saklandığını ve Çin hükümetine hiçbir zaman ABD’deki kullanıcıların verisini sızdırmadığını ve istenirse de vermeyeceği aktarılıyor.

İnternet sitesini incelemek isteyenler için bağlantıyı buraya ekliyoruz.

Yeni açılan Twitter hesabının ise bağlantısı burada.


Kaynak: https://shiftdelete.net/tiktok-yeni-hamlesini-twitter-hesabi-acarak-yapiyor


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları