Telefonun USB Kablosuyla Bilgisayara Bağlanamama Sorunu


0

Bazı gsm telefonları veya bilgisayarları usb kablo ile bilgisayara bağlanma konusunda ve USB bağlantısını tanıma konusunda aynı problemi yaşar. Bunun birçok nedeni olduğundan, incelemek için aşağıda önerdiğimiz adımları deneyebilirsiniz. 

Bilgisayarımın telefonu bilgisayara bağlamak  için uygulanabilecek çözüm nedir?

Ne tür işletim sistemi olursa olsun gsm telefonunuz (Android OS / iOS) önemli değil, problem genellikle benzer olabilir. Bazı modellerde, nadiren de olsa, yazılım veya donanımdan kaynaklanan bağlantı hatası olabilir. Kablo kaynaklı olabilir. Çeşitli kablolarla denediniz mi? Çeşitli bir bilgisayarda denediniz mi? Eğer denediysen; Sürücü ile ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için cihaz yöneticisini bilgisayardan kontrol edin. Aygıt yöneticisinde (aygıt yöneticisini açmak için klavyedeki Windows pencere simgesini basılı tutun ve R tuşuna basın) telefon simgesinin yanında ! veya? Bir sembol var mı? Varsa, üstüne sağ tıklayın ve donanım değişiklikleri için taramaya tıklayın. Veya bilgisayarı yeniden başlatın. GSM telefonunun sürücüsünün Windows işletim sistemine kurulması gerekebilir. Telefonun resmi sitesinden marka modelini yazarak sürücüyü indirebilirsiniz. Bir dizi sürücü bir dizi işletim sistemiyle uyumlu olmayabilir. 

Bugün size PC ve telefon bağlantısı sağlayamayan bilgisayarımın telefonu göremediğini söyleyen üyelerin usb kablosu ile bilgisayara bağlanma konusundaki çözüme erişimlerini anlatacağım. Bu sorundan muzdaripseniz, kabloyu bilgisayara bağlayın ve yalnızca şarj edin, ancak dosyalarınızı göremiyorsanız, bu sorunu çözmek için bilinen tüm yöntemleri deneyeceğiz. Usb kablosuyla bilgisayara bağlanamıyorum diyorsanız telefonunuzda bir donanım sorunu yoksa, bu çözümlerden biri işe yarayacaktır.

1.Yöntem

Telefonunuzun ve bilgisayar içindeki bağlantı kablosunun orijinal olduğundan ve hem şarj hem de bilgi aktarımı için açık olduğundan emin olun. Bir takım sadece kabloları şarj etme görevini göz önünde bulundurur. Başka bir cümle ile çeşitli kabloları deneyin.

2. Yöntem

Bilgisayarla ilişkilendirilmiş telefondayken, Bilgisayarınızın telefonunuzu Mobil Cihazlar'da görüp görmediğini kontrol etmek için Bilgisayarım'ı sağ tıklayın ve Özellikler> Cihaz Yöneticisi'ni açın. Telefonunuzu görürseniz ancak ünlem işareti varsa, telefonunuz kesinlikle PC'nize başvuracaktır. Cihaz yöneticisinde ünlem işareti bulunan sürücüyü sağ tıklayın ve "Kaldır" deyin. Sürücüyü kaldırır kaldırmaz, telefonunuzu tekrar bilgisayara bağlayın ve sürücüyü yeniden yüklemesini bekleyin.

3.Yöntem

Telefonu bilgisayara bağlayın. Ayarlar> Kablosuz ve Ağ> Bağlantı Mobil Wi-Fi'ye girin. USB Bağlantılı bölüm pasif olacaktır. Etkinleştirmek için üst kısma tıklayın. Telefonunuz belli bir süre bekledikten hemen sonra bağlanacaktır.

4.Yöntem

Telefon ekran kilidi kullanıyorsa, şifreyi kaldırın. Ve telefonunuzu tekrar bilgisayara bağlayın. Ekran kilidi nedeniyle bond problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Genelde samsung telefonu usb ile bilgisayara bağlamak konusunda böylesi bir problem yaşanabilir.

5.Yöntem

Telefonunuz doğrudan kişiyi görmeyebilir. Bu nedenle, Ayarlar> Kablosuz Ağ> USB Destek Uygulamaları> PC'ye Belleği Bağla öğesine tıklayın. Bu çözüm olabilir.

6.Yöntem

Her zaman kullandığınız priz zarar görebilir. Telefon kablonuzu bilgisayarınızdaki farklı bir USB bağlantı noktasına bağlayın.(Alternatif olarak usb kablosu olmadan bilgisayara bağlanma uygulamalarını deneyebilirsiniz)

7.Yöntem

Sürücü sürümü eski olabilir. Amaç için yepyeni sürümünü kurmak çözüm sağlayabilir.

8.Yöntem

Ayarlar> Diğer> Geliştirici Alternatifleri'ne girdikten hemen sonra, USB Yapılandırma seçeneğini etkinleştirin ve telefonu yeniden başlatın ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın. USB Yanlış Hata Ayıklama etkinse, kapatın, telefonu yeniden başlatın ve telefonunuzu tekrar etkinleştirildikten hemen sonra bilgisayara bağlayın. Geliştirici Alternatifleri telefonunuzda görünmeyebilir. Bunu yapmak için, Ayarlar> Diğer> İlgili'ye geri dönün. 7 kez "İnşaat Numarası" yazan yerin üstüne tıklayın. Geliştirici Alternatifleri bu işlemden hemen sonra aktif olacaktır.

9.Yöntem

Telefonunuz, bir MTP cihazı olan Media Player'a ihtiyaç duyacaktır. Bilgisayarınızda Windows XP yüklüyse, Windows Media Player 11'i indirip yükleyin.

10.Yöntem

Arama alanına gidin ve * # 0808 # yazın. USB Ayarları menüsü görüntülenecektir. USB bölümünü burada "AP" olarak seçin. "MTP + ADB" seçeneğini seçin ve ardından USB Ayarlarını kaydedin.

11. Yöntem

Samsung'un kendi yazılımını "Kies" indirin. Programdaki çözüm yöntemlerini deneyin. Nokia kullanıyorsanız, Nokia PC Suite'i indirin ve bilgisayarınıza yükleyin.

12.Yöntem

Bilgisayarın güncellemeleri kapalıysa, bu sorun nedeniyle telefonunuz için sürücüyü yükleyemeyebilirsiniz. Bu nedenle, güncellemeleri açmamız gerekiyor. Başlat> Denetim Masası> Windows Update'e gidin. "Daha fazla ürün güncellemesi al" almak için burayı tıklayın. Telefonu hemen bilgisayara bağlayın ve sürücünün yüklü olup olmadığını görün. Bazen bilgisayar telefonu görmüyor windows 10 gibi bir sorun olabilir.

Evet arkadaşlar, usb kablosuyla telefondan bilgisayara bağlanma amacıyla çeşitli çözüm yöntemlerini araştırdım ve açıkladım. Açıklanan yöntemler sorununuzun çözümü değilse ve bilgisayarımın telefonu göremediğini hala söylüyorsanız, bunun soketin veya farklı bir cihazın arızası olduğunu düşünüyorum. Telefonunuzun garantisi aynı sürede devam ediyorsa, satın aldığınız yere götürmeniz gerekir. İyi günler dilerim


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları