Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir


0

Spotify yeni özellikler ekleyerek platformun milyonluk kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Şimdi ise yeni aldığı bir patent ile Spotify videolu içerik paylaşımı gibi bir özellik sunabilir. Zaten şu anda TikTok ve Snapchat gibi platformlarda yer alan bu özellik benzeri Spotify patenti, kullanıcıların müziğe eklenen kısa biçimli “video anlarını” paylaşmalarına olanak tanıyacak gibi duruyor.

Spotify videolu içerik paylaşımı özelliği TikTok benzeri mi?

Hikâyeler özelliğine ilgi duyan kullanıcılar, Instagram’ın Reels özelliği ile birlikte kısa videolu içerikler paylaşmaya bayılıyor. Hâl böyle olunca Spotify da kullanıcıların videolu olarak anlarını paylaşması için çalışmalarını sürdürüyor.

Popüler platform kısa süre önce videolu podcast’leri tanıtmıştı. Müzik videoları da dahil olmak üzere sanatçıların görsel ve işitsel zenginliğini artırmayı hedefleyen özellik şimdi Spotify’ın geneline yayılıyor.

Spotify, TikTok'a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir 3 – Spotify kullanici sayisi 11

Patentin detaylarında ise Spotify’ın medya sunucularından seçip kendi videolarına uygulayabildikleri TikTok benzeri bir ekosistem için bir çerçeve oluşturuyor olması yatıyor. Bu videoları paylaşma yeteneği, başkalarının aynı anda çalan şarkının adını ve sanatçıyı görmesine olanak tanıyacak.

Sistem, bir kullanıcının, bir video anı oluşturmak üzere, medya içeriğinin, şarkı verilerinin ve bir ses klibi ile ilişkili bir şarkının müziğin veya diğer medya içeriği oluşturmayı sağlıyor. Bunun yanında oluşturulan müziklerin, video ile ilişkilendirmesine olanak tanıyor. Bu şekilde tanımlandığında TikTok’taki kısa videolar akla geliyor. İlerleyen günlerde özellik hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak:https://shiftdelete.net/spotify-tiktok-rakip-olacak-bir-ozellige-kavusabilir

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları