Sosyal medya devleri Türkiye’ye gelecek mi?


0

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile yaptığımız teknoloji sohbetlerine bir başkasını daha ekledik. Son zamanlarda Türkiye’nin gündeminde olan sosyal medya düzenlemesi hakkında Bakan Varank’tan son bilgileri aldık. Dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde olan sosyal medya platformları hakkında planlanan düzenleme ne olacak? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı!

Sosyal medya düzenlemesi ne olacak?

Tüm dünyanın gündeminde olan sosyal medya platformları, son zamanlarda devletler tarafından alınan çeşitli düzenlemelere maruz kalıyor. Sosyal medyada yaşanan olayların önüne geçmek isteyen yetkililer, belirli noktalarda platformlara yaptırım uygulamak zorunda kalabiliyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, sosyal medyanın geleceği ve platformların atacakları adımları konuştuğumuz özel röportajı izleyebilirsiniz.

Mustafa Varank sosyal medya düzenlemesini açıkladı!

Vikipedia‘nın neden yasaklandığına da değinen Bakan Varank, kullanıcıların sistemden atılarak, yazılanların değiştirilmesine izin vermediğini belirtti. Bu nedenle çifte standart uygulayan platform, Türkiye’de engelledi. Bu çifte standardı ortadan kaldırırlarsa Türkiye’de tekrar faaliyet gösterebileceklerini, söylediğini aktardı.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünya genelinde alınan sosyal medya kararlarına bakıldığında devletlerin kanunlarına göre yol tutan sosyal medya platformlarının Türkiye’de de aynı şekilde yaklaşım göstermeleri gerektiğini anlattı. Dünya genelinde çeşitli ülkelerde çeşitli uygulamaların yasaklandığını ve platformların buna göre yani, devlet kanunlarına uyarak şekil alması gerektiğini açıkladı.

Sosyal medya düzenlemesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda ve sosyal medya hesaplarımızda bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: https://shiftdelete.net/sosyal-medya-devleri-turkiye-ye-gelecek-mi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları