Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede


0

“WhatsApp sohbet geçmişi silindi!” diyen kullanıcıların sayısı bir ara düşmüştü ancak bu sayı tekrar yükselmeye başladı. Zira iPhone ve Android kullanıcılarını doğrudan etkileyen mesajlar hızla yaygınlaştırılıyor.

İlk bakışta sadece garip harflerin yer aldığı bir mesaj gibi algılanan bu kodlar, popüler mesajlaşma servisinin sürekli bir biçimde çökmesine sebep oluyor. Kullanıcılar da bu problemden kurtulmak için WhatsApp yazılımını silip tekrar yüklüyor.

“WhatsApp sohbet geçmişi silindi!” diyenlerin sayısı neden arttı?

Anlaşılamayan mesajların yanı sıra vCard (sanal bağlantı kartı) isimli kartlar da tehlike seçiyor. WhatsApp kullanıcılarının konuşma geçmişini silen kodlar ne yazık ki birçok forumda yayımlandı.

1.5 milyar kullanıcıyı etkileyen bu kodun Brezilya’da ortaya çıktığı ve farklı mesajlar aracılığıyla ile insanlara aktarıldığı öğrenildi. İlgili kodu okuyan bir kişinin WhatsApp hizmeti kilitleniyor. Uygulamayı kapatıp yeniden başlatmak sorunu çözmüyor.

Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede 3 – whatsapp sohbet gecmisi silindi diyenlerin sayisi artti 1

Almanya’da ve Avusturya’da bu kodları yaymak adına WhatsApp gruplarının kurulduğu da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Bu tür mesajların size gelmesini önlemek için şu yolu izleyebilirsiniz: Hesap > Gizlilik > Gruplar > Kişilerim.

Bu tarz mesajları yanlış yorumlayan ve uçtan uca şifreleme sisteminden tam olarak yararlanamayan WhatsApp, kullanıcıların güvenliğini koruyamıyorve sohbet geçmişinin silinmesine neden oluyor. WhatsApp cephesinden bu konu hakkında kalıcı bir çözüm üretmesi bekleniyor.

Sohbet geçmişiniz silinebilir! WhatsApp tehlikede 4 – whatsapp sohbet gecmisi silindi diyenlerin sayisi artti

Eğer “WhatsApp sohbet geçmişi silindi!” diyen kullanıcılar kervanına katılmak istemiyorsanız yukarıdaki değişikliği bir an önce yapmalısınız. İlk bakışta anlayamadığınız mesajları açmamalısınız.

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-sohbet-gecmisi-silindi-diyenlerin-sayisi-artti

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları