Sigara içenler corona virüsüne karşı risk altında


0

Corona virüsüne yönelik çalışmalar sürmeye devam ederken, yeni yapılan bir araştırma ile tehlikeli sonuç ortaya çıktı. Corona virüsü sigara içenler için 5 ila 7 kat daha tehlikeli. Zira sigara ya da elektronik sigara kullanan kişilerin corona virüsüne yakalanma olasılığı çok daha yüksek olduğu tespit edildi.

Corona virüsü sigara içenler için daha tehlikeli

ABD’nin Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan yeni bir araştırmaya göre sigara ve türevlerini kullanmak corona virüsüne yakalanma riskini önemli ölçüde artırıyor. Araştırmada corona virüsü testi yapılan sigara ve türevlerini kullanan genç yetişkinlerin, kullanmayanlara oranla virüse yakalanma olasılığının 5 veya 7 kat oranında yüksek olduğu ortaya çıktı.

Araştırmanın profesörlerinden olan Bonnie Halpern-Felsher konu hakkında ‘’şaşırdıklarını’’ ve bu kadar yüksek rakamlara ulaşmayı beklemediklerini söylüyor.

Yapılan bu araştırmaya ABD’de ülke genelinden yaşları 13 ve 24 arasında değişen yaklaşık 4 bin 351 kişi katıldı. Söz konusu araştırma ise ABD’deki gençlerin corona virüsüne yakalanıp yakalanmayacağının sigarayla bağlantısının ne oranda değişiklik gösterdiği üzerineydi. Sonuçlara göre hiç beklenmeyen yüksek bir oranda sigara ve corona virüsü arasında bağlantı keşfedildi.

ABD’de daha önce elektronik sigaraların yasaklanmasına yönelik tartışmalar ortaya çıkmıştı. Hatta konu 18 Ağustos’ta bir sonuca bağlanacak gibi duruyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/sigara-icenler-corona-virusune-karsi-risk-altinda


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları