SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? Site içi SEO Nasıl Yapılır ? Cevaplar bu konumuzda.

SEO Nedir ?

Seo, (Search Engine Eptimizatıon) kısaltmasından meydana gelen bir terimdir.Türkçe manası ise arama motoru optimizasyonudur. Web sitenizin konusu ile ilgili göre seçilen anahtar kelimede maksimum performans sağlamak ve googlede üst sıralara çıkmak amacıyla uygulanan işe de verilen addır.

SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? SEO Yöntemleri - eniyilerde.com
SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? SEO Yöntemleri – eniyilerde.com

Her uygulanan seonun da sitenize yararı olmayabilir. Bilinçsizce uygulanan seo çalışmalarının sitenize yarardan çok zararı olur. Bu amaçla seo yaptıracağınız vakit sektörü güzelce incelemeli,bu alanda en iyi hizmet veren şirket ya da küme ile çalışmalısınız.10-15 tl’ye satılıp da ismi Seo olan paketlere katiyen aldanmayınız.Bazı şahıslar çok ucuza yapıp bir oran ziyaretçiyi sitenize yönlendiriyor.Siz de işe yaradığını sanıyorsunuz.Sonradan da boşa zaman harcayıp para verdiğinizi de anlıyorsunuz tabi.

Seo anlık değil, belli bir proses içerisinde derli toplu uygulanan bir çalışmadır.Bu amaçla çok çabuk netice almayı bekleyemeyiz.Kaliteli çalışmalar neticesi sitenizin sıralaması bir anda patlayabileceği gibi,yavaş yavaş da artış gösterebilir.Bunun sebebi amaç anahtar kelimenizin rekabet seviyesi yani zorluğudur.Kolay ve rekabet kısmı düşük bir kelimede yükselmek zor bir kelimede yükselmeye oran olarak çok çok daha basit olacaktır.

SEO Nasıl Yapılır ?

Seo işini bir oran emek ile sizler de yapabilirsiniz.Peki seo kriterleri nelerdir?

SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? SEO Yöntemleri - eniyilerde.com
SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? SEO Yöntemleri – eniyilerde.com

Seo ilk önce amaç anahtar kelimenize yakın ya da aynı domain ile başlar.Çelişkili bir domain ve anahtar sözcük ile yükselmek zor iştir.Öncelikle sitenizin seo uyumlu olması gerek.Örneğin wordpress altyapısı bu hususta çok tercih edilen bir altyapıdır.Sunduğu seo eklentileri ile birkaç tık ile ana ayarları yapabilir,bir oran da olsa seo prosedürünü yapmaya çalışmış olursunuz.

BKZ: Blog İçin SEO Uyumlu ve En Hızlı WordPress Temaları

BKZ: SEO Uyumlu ve Hızlı WordPress Haber Temaları

BKZ: SEO Analizi Nasıl Yapılır ?

Bir başka mühim konu ise “makale” sitenizin esasını orjinal ve seo uyumlu makaleler oluşturur.Seo uyumlu yazı yazmak çok da zor değildir.Hedef kelimenize makalenizde sıkça yer vermeniz de bir seo işlemidir.Cümleler arası bağlantı,anlam bütünlüğü gibi etkenler çok önemlidir.

SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ?
SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ?

Son olarak da sosyal medyadan hit almak. Evet bu mevzu çok önemsenmese de sosyal medya tüketiminin tavan yaptığı bir dönemde önemsememek elde değil.Bu amaçla paylaştığınız her yazıyı sosyal medya ile tanıştırmayı, oralarda da paylaşım yapıp sitenize verdiğiniz emek gibi uğraşmalısınız.Belli bir süreden sonra sosyal medyadan gelen hiti görünce şaşıracağınıza eminim.

Backlink Nedir ?

Backlink,sitenizin niteliğini arttıran olmazsa olmaz bir etkendir. Backlink, başka websitelerinden sitenize gelen linkler olarak tanımlanabilir yani bir bakıma diğerleri doğrulusunda tavsiye edilmenizdir.

Natural Backlink

Öncelik ile sitemize zaman ayırıp güncek tutarsak,diğer insanlar sitenize gelip yazınızı paylaşır hale gelecektir.Bu hal çok güzel bir gelişmedir.Kendi sitenize yakın sektörlerden siteler bulup karşılıklı tanıtım yazısı alın.Bu sayede iki doğrultu amacıyla de olumlu netice görülecektir.

Forumlarda site tanıtım bölümlerinde sitenizi güzel aktaran birkaç paragraf ve site adresiniz ile mevzu açıp hit kazanabilirsiniz ve sitenizin sıralaması artar.Parayla backlink almanızı tavsiye etmem.Bunun gibi natural yolla alınan backlinkleri google amcamız çok sever.

Umarım işinize yaramıştır arkadaşlar. Diğer yazılarımda görüşmek üzere hoşça kalın. 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
HMM HMM
0
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
OMG OMG
0
OMG
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Facebook Yorumları

yorum

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error:
Bir format seç
Serbest Yazı
Görseller, videolar ve bağlantılar kullanarak bir yazı oluştur.
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular oluştur.
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular oluştur.
Liste
İlgi Çekici Bir Liste Oluştur
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Anket
Bir şeye karar verme ya da görüş belirlemek için oylama içeriği oluştur.
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları