Samsung’tan sürpriz tam ekran! Ekran altı kamera


0

Samsung tarafından, yaklaşık yedi ay önce ekran altı kamera için çalışmalar yapıldığına dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Samsung’un bu yeni tam ekran deneyimi için girişimler yaptığına dair şirket içinden sızıntılar ortaya çıktı. Peki ama ilk ekran altı kameralı Samsung akıllı telefon modeli hangisi olacak?

Tam ekran hangi Samsung modelinde kullanılacak?

Çentikli ekran, damla çentikli ekran, delikli ekran, pop-up kamera derken tam ekran akıllı telefon deneyimi için Samsung da harekete geçti. İlk olarak ZTE Axon 20 5G ile karşımıza çıkan bu teknoloji, Xiaomi tarafından da uzun süredir deneniyor. Yine son olarak Huawei’de ekran altı kamera için patent almıştı.

Ancak gelen bilgilere bakılırsa, Samsung 2021 amiral gemisi akıllı telefon modellerinden Galaxy Fold 3‘te ekran altı kamerası kullanacak. Buna dair kanıtlar ise şirket içinden gelen sızıntılara dayandırılıyor.

Samsung’tan sürpriz tam ekran! Ekran altı kamera 3 – samsung tam ekran surprizi ekran alti kamera 3

Güney Kore medyasında bu sızıntıya dayandırılan haberlere bakılırsa Samsung, OLED ekranlarda pikseller arası boşluğu arttırmaya çalışıyor. Böylece ekran altı kameranın ışık alması kolaylaşacak. Ancak yine de ışık OLED görüntü katmanı tarafından kırılacağı için Samsung’un bunu düzelten bir yazılım geliştirdiği iddia ediliyor.

Bildiğiniz gibi ZTE Axon 20 5G modelinde karşımıza çıkan ekran altı kamera da benzer bir mantıkla çalışıyor. Tahminler Samsung Galaxy Fold 3 modelinin 2021 yılının üçüncü çeyreğinde karşımıza çıkacağı yönünde.

Tüm emareler, 2021 yılı akıllı telefon modellerinin kullanıcıya tam ekran deneyimi yaşatacağını gösteriyor. Samsung dışında Xiaomi ve Huawei’den de gelecek yıl için ekran altı kamera teknolojisini barındıran modeller görmemiz olası. Peki sizce büyük oyunculardan ilk olarak hangisi bu teknolojiyle karşımıza çıkacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak:https://shiftdelete.net/samsung-tam-ekran-surprizi-ekran-alti-kamera 

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları