Samsung telefonumu bul için yeni özellik!


0

Samsung telefonumu bul uygulaması için yeni bir özellik devreye girdi. Telefonunuz kaybolduğunda bulmanız için bir çok marka kendi uygulamasını geliştirmiş durumda. Samsung ise Find My Mobile uygulamasına getirdiği yeni özellik sayesinde bu konuda kullanıcılarına çevrimdışı destek de verebilecek.

Samsung telefonumu bul çevrimdışı nasıl çalışacak?

Telefonumu bul uygulamaları hali hazırda Wi-Fi ya da hücresel veri üzerinden kullanılan internet ile cihazları bulabiliyor. Ancak telefon çalınma vakalarında, genelde cihazların Wi-Fi antenlerine zarar verilerek, uzaktan erişimin önüne geçmeye çalışılıyor.

Samsung’un ise yaptığı yeni güncellemeyle Find My Mobile uygulaması, Wi-Fi bağlantısı ya da hücresel veri olmadığında, yakında olan başka telefon ya da tabletlerin bağlantısından yararlanıp, telefonun yerinin tespit edilmesi için ping gönderiyor. Böylece internete bağlı olmasanız da çevrimdışı telefon bulma ile tüketicilerin mağduriyetleri giderilmeye çalışılmış.

Samsung telefonumu bul için yeni özellik! 3 – samsung telefonumu bul cevrimdisi 3

Tabii ki bu durum Samsung telefonunuzun çalındığı yerin şehirleşmiş bir yer olmasına bağlı. Telefonun civarında başka bir akıllı cihaz olmadığında bu pingleme işlemi de haliyle gerçekleşmiyor. Özellikle şehirlerde akıllı telefon çalınma vakalarının yoğun yaşandığı düşünüldüğünde, Smasung telefonları bulmak eskisinden kolay olacak gibi görünüyor.

Akıllı saat hatta kablosuz kulaklıklardan da bu pinglemenin alınabileceğini de hatırlatalım. Özellik, Find My Phone uygulamasının 7.1.08.0 sürüm güncelleştirmesiyle karşımıza çıkacak. Bu güncelleştirme haberi XDA Developers yazarı Max Weinbach tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı.

Samsung Find My Mobile uygulamasıyla gelen bu yeni çevrimdışı telefon bulma özelliğini nasıl buldunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/samsung-telefonumu-bul-cevrimdisi

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları