Samsung piyasa hâkimiyetini koruyabilecek mi?


58
10 Paylaşım, 58 Beğeni

Yeni paylaşılan bir rapora göre Samsung, gelecek yıl küresel bazda akıllı telefon pazarındaki konumunu güçlendirecek. Raporda aynı zamanda üç aylık bilanço da açıklandı. Küresel anlamda akıllı telefon sevkiyatının bu yıl yaklaşık yüzde 11 düşüşle 1,26 milyar adet olacağı aktarıldı. Samsung akıllı telefon liderliği, gelecek yıl da devam edecek mi?

Samsung akıllı telefon liderliği noktasında koz kazanıyor

Huawei’in ABD ile yaşadığı kriz sonrası pek çok şirket bu krizi fırsata çevirmek için hamleler gerçekleştirdi Samsung da bunlardan birisi. Araştırma şirketi Strategy Analytics, Pazar günkü son üç aylık raporunda, tahminleri güncelledi. Normalde 15,6’lık bir düşüş bekleniyordu, ancak olumlu seyreden süreç sonrası küresel anlamda akıllı telefon sevkiyatının bu yıl yaklaşık yüzde 11 düşüş yaşayacağı belirtildi.

Yeni tahminlere göre, ABD, Avrupa ve Hindistan’dan gelen talepte beklenenden daha yüksek bir toparlanma oranının yanı sıra evden çalışma ve çevrim içi eğitimlerde artan eğilimler ile birlikte yeni bir arz talep dengesinin kurulduğu söyleniyor. Bir rapora göre, Samsung Electronics büyük olasılıkla gelecek yıl küresel akıllı telefon pazarındaki hâkimiyetini güçlendirecek.

Samsung piyasa hâkimiyetini koruyabilecek mi? 3 – Diyafram degerine gore en iyi telefonlar 01 1

Raporda, ekonomik iyileşme, 5G teknolojisi ve katlanabilir telefonlara kalıcı bir geçişle birlikte, pazar büyümesi önümüzdeki yıl yüzde 9’u aşacak ve 2019 yılındaki 1.41 milyar adet 2022’de toparlanabilecek. Samsung’un bu yıl 265 milyon adetlik sevkiyatı yaklaşık yüzde 21’lik bir pazar payı ile pazar liderliğini sürdürmesi bekleniyor.

Apple 192 milyon adet yani yüzde 15,3 ile ikinci sırada yer alarak Huawei’yi üçüncü sıraya doğru düşürecek. Pazar payı açısından, Samsung ve Apple sırasıyla yüzde 0.1 puan ve yüzde 1.3 puan kazanacak, ancak Huawei, ABD yaptırımı sonrası gelişmelerle birlikte önümüzdeki yıl pazar payının bir önemli bir kısmı olan yüzde 4.3’ü kaybedecek.

Raporda aynı zamanda Çin’in bu listeye damga vurabileceği aktarılıyor zira, Çin merkezli Vivo, Oppo ve Xiaomi gibi şirketlerin düşük ve orta segment telefonları pazardaki hakimiyetini artırıyor haliyle, popülerliklerinin artması elde edilen kârın da artmasına neden oluyor.

Kaynak:https://shiftdelete.net/samsung-liderligini-koruyabilecek-mi

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
10 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları