Resim Yaparak Para Kazanmak – %100 Kazanç


0

Resim yapmaktan hoşlanıyor ve resim yaparken kendinizi stresten uzak, mutlu hissediyorsanız bu işi paraya dökme vaktinizin geldiğini söyeleyebilirim. 🙂 Birde iyi resim yapıyorsanız para kazanmak sizin için çocuk oyuncağı… Ve sevdiğiniz bir işi paraya dönüştürmek gayet doğal.

Hepiniz makineler tarafından çekilen resimlerin, el işi resimlerin değerini düşürdüğünü düşünüyorsanız çok yanlış düşünüyorsunuz. Günümüzde el işi resimler büyük bir kesim tarafından tercih edilmekte. Sizde doğru pazarı bularak yarattığınız sanat eserlerini doğru kişilere ulaştırarak satış yapabilir ve resimlerinizden kazanç sağlayabilirsiniz.

Resim yaparak nasıl para kazanılır

Eğer resim yapmaya yeni başladıysanız hiç merak etmeyin bu yazı sonunda yeterli bilgiyi almış ve kendinizi nasıl geliştirip kazanç sağlayabileceğinizi öğrenmiş biri olarak hayatınıza devam edeceksiniz.

Resim yeteneğini keşfetmek

Eğer resim yapmaya yeni başlamış biriyseniz ve bu işi başarıp başaramayacağınızı merak ediyorsanız ufak bir resim defteri alıp denemelere başlayabilirsiniz. Eğer kendinizi yapabilecekmiş gibi hissediyorsanız, yapacaksınızdır. Tabi unutmamak gerekirki resim yapmak sabır isteyen, aceleye gelmemesi gereken bir uğraştır. İlk başarısızlığınızda beceriksiz olduğunuza kanaat getirmemelisiniz.

Resim yapmaya nasıl başlamalayım ? Youtube ve udemy gibi eğitim platformlarından kendinize uygun – anlatımını anlayabileceğiniz– bir eğitim bulduktan sonra işinizin olmadığı ve insanlardan uzak bir alanda belirlediğiniz saatlerde eğitimlerinizi izleyip çalışmalar yapmaya başlayabilirsiniz.

Kendinizi resim alanındaki eğitimleri tamamlayıp biraz geliştridikten sonra resim camiasına kendinizi tanıtmak amacıyla yaptığınız resimleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmalısınız.

  • Gelen olumsuz eleştirileri dikkatlice okuyup moralinizi bozmadan cevaplamalı ve kenidinizi geliştirmeye devam etmelisiniz.
  • Gelen olumlu eleştirileri ise sizin moralinizi arttıracak bu işte daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Unutmayın çoğu ressamın ilk resmi şahane değildi… İnanmıyorsanız araştırabilirsiniz. Her şeyin ilk olanı biraz sorunlu olabilir.

Kendinizi devamlı geliştirerek bu işte başarıya ulaşabilir ve kazanca dönüştürebilirsiniz.

Doğru resmi bulmak

Yaptığınız resim çalışmaları doğrultusunda öğreneceğiniz şeylerden bir tanesi çoğu resiminizin değerinin bilinememesi olacaktır. Sizde doğru resmi bulmak için araştırmalar yapacak, yaptığınız her araştırma sayesinde doğru resme bir adım daha yaklaşacaksınızdır.

Resimleri satmak

resim ve para kazanmak

Resim eğitimimizi aldık, günlerce çalıştık, olumsuz eleştirilere kulak asmadık, yılmadık, bıkmadık… Sıra geldi emeklerimizin karşılığını almaya.

Yaptığınız resimlerin en ilkel halini sosyal medya hesaplarınızda paylaşmaya başladığınız günden bu yana resimlerinizi takip eden birilerinin olduğunu bilmeniz gerekiyor eğer resimleriniz yeterince iyise daha başka mecraları keşfetmeden alıcılarınız çıkacaktır.

Eğer müşteri potansiyelini arttırmak istiyorsanız mahallenizdeki bakkaldan internetin en derin yerine reklam yaptırmanız gerekmektedir.. Bunuda nasıl yapacağınızı sizin belirlemeniz gerekiyor daima girişken olun, hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Yakın çevrenizden alacağınız reklamlar dışında internet dünyasında da kendinizi göstermeniz gerekebilir bunun için;

  • Google Reklamları,
  • Hepsiburda, gittigidiyor (ebay) gibi mecraları,
  • Sanat forumlarını veya üye olduğunuz diğer forumları,
  • Çeşitli sitelerden alacağınız reklamları,
  • ve en önemlisi instagram reklamlarını,

kullanmanız müşteri potansiyelinizi arttıracaktır.

Eğer evde yapabileceğiniz para kazanma yöntemlerini merak ediyorsanız evde para kazanma yöntemleri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları