Pixel 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri sızdırıldı!


0

Google kısa süre önce piyasaya çıkardığı iPhone SE rakibi 4a sonrası şimdi de iki yeni Pixel akıllı telefonla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce tasarım ve tanıtılma tarihi ile ilgili sızıntılar paylaşılan modellerin bazı özellikleri de ortaya çıktı. Orta seviye akıllı telefon pazarına hitap etmesi beklenen Pixel 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri ise şu şekilde:

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri

Pixel serisiyle belirli bir kısıtlı pazara satış yapan Google, amiral gemisi telefon fiyatlarının da artmasıyla birlikte, daha uygun fiyatlı akıllı telefon üretme stratejisini orta seviye akıllı telefonlarla devam edecek gibi duruyor. Şu ana kadar tam olarak belli olmasa da 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri arasında Snapdragon 765 G işlemcisi öne çıkmış durumda. İşlemci 5G özelliğine sahip uygun fiiyatlı ve performanslı bir mobil işlemci.

Pixel 5 özellikleri arasında ekran tarafında ise 6 inçlik 90 Hz yenileme hızına sahip, OLED bir ekran karşımıza çıkıyor. 4a 5G ise 6,2 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Şu an için bu ekranın özellikleri ise ortaya çıkmış değil. Pixel 5 boyut açısından ise Pixel 4a ile aynı büyüklükte olacak. Burada 5’in çok daha ince bir çerçeveyle gelmesi bekleniyor.

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri sızdırıldı! 3 – pixel 4a 5g ve pixel 5 ozellikleri sizdirildi 1

Pil açısından da 5 selefine göre çok daha büyük bir pille karşımıza çıkacak. Ancak bu pilin büyüklüğü henüz tam olarak belli olmuş değil. Sızıntıya göre 5’in ayrıca 15W Qi kablosuz şarj desteğinin yanı sıra 5W ters kablosuz şarj ile geleceği söyleniyor. Akıllı telefonun 8GB RAM ve 128GB depolama versiyonu olabilir, ancak şu an için bunun tek versiyon olup olmayacağı belli değil.

4a 5G fiyatı ise 499 dolar olarak sızdırılmış durumda. 5’in fiyatı için ise şu an için bir bilgi bulunmuyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, Pixel 5 ve Pixel 4a 5G özellikleri nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/pixel-4a-5g-ve-pixel-5-ozellikleri-sizdirildi

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları