Performans canavarı MSI MEG Z490 ACE incelemesi!


0

Dolu dolu bir anakartın detaylı incelemesi ile karşınızdayız. Bugün ki inceleme konuğumuz MSI MEG Z490 ACE modeli. Kullanıcısına sunduğu üst düzey performansla dikkat çeken bu anakart kimlere hitap ediyor? İşte merak edilen tüm detaylar!

MSI MEG Z490 ACE incelemesi ile karşınızdayız!

10. Nesil Intel işlemcileri kullanıcılarla buluşturan bir anakart burada karşımızda çıkıyor. Yüksek VRM performansıyla da dikkat çeken bu anakart soğutma tarafında aktif bir soğutucuyu kullanıcılarla buluşturuyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

MSI MEG Z490 ACE özellikleri ile kullanıcısına neler sunuyor?

Bu anakarta dışarıdan baktığınız zaman dolu dolu bir yapıyla karşılaşıyorsunuz. Özellikle anakartın üzerinde yer alan donanımlar ve teknolojiler oldukça başarılı. Güç girişlerine baktığımızda MSI MEG Z490 ACE  inceleme içerisinde de belirtmiştik iki adet 8 pin girişi yer alıyor.

İşlemci performansını direkt etkileyen bu girişler performansı doruklarda yaşayabilmeniz adına anakartta bulundurulmuş. Eğer güç kaynağınızda bu girişler için yeterli çıkış varsa kullanmanızda fayda var. Bazı güç kaynaklarında tek 8 pin güç çıkışı bulunabiliyor. Burada tedirgin olmanızı gerektiren bir durum yok. Tek 8 pin ile de bu anakartı besleyebiliyorsunuz.

RAM slotlarına baktığımızda burada 4 adet giriş ile karşılaşıyoruz. Metal plaka güçlendirilmiş toplamda 128 GB RAM kullanımı imkanı veren bu anakart ile 4800 MHz frekans hızlarını görebiliyorsunuz.

Üst segment bir anakarttan burada bahsediyoruz. Depolama tarafında da bu anakartta M.2 SSD‘ler oldukça önemli konumda.  Bu anakartta 3 adet M.2 yuvası mevcut. Hız olarak SATA SSD’lere göre daha performanslı olan bu yuvalar üzerinde bulundurdukları metal plaka ve termal yapı sayesinde performansı daha iyi seviyelere taşıyabiliyor.

PCI Express 4.0 teknolojisini bünyesinde bulunduran bu anakart maalesef bu teknolojiyi şu an kullanıcısına sunamıyor. Mevcut intel işlemciler bu teknolojiyi desteklemediğinden dolayı ilerleyen dönemlerde gelecek GEN 4 destekli işlemciler ile beraber bu teknolojiden faydalanma imkanı sunuluyor.  Her Z490 tabanlı anakartta bulunmayan bu özelliğin MSI MEG Z490 ACE modelinde bulunması anakartı burada daha da öne çıkartıyor.

AMD Crossfire desteği ile 3 adede kadar çoklu ekran kartı kurulumuna da imkan sunan bu anakartta SLI desteği de bulunuyor. Her iki platform desteği burada anakartı öne çıkarıyor.

Son olarak anakartın giriş çıkış portlarından bahsedelim. Arka tarafa baktığımızda 2 adet ethernet portu ,Wi-Fi 6 kablosuz ağ çipinin anten çıkışları, USB 3.2 yuvaları ile birlikte TYPE-C girişi bu anakartta bulunuyor. Dolu dolu giriş çıkış portlarına sahip olan bu anakartta ek olarak  7.1 ses düzeneğine uyumlu analog çıkışlar ve optik çıkışlar bulunuyor.

Yüksek performansıyla dikkat çeken MSI MEG Z490 ACE modelini siz nasıl buldunuz?


Kaynak: https://shiftdelete.net/performans-canavari-msi-meg-z490-ace-incelemesi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları