Netflix Türkiye’de günün en iyileri


50
9 Paylaşım, 50 Beğeni

Dijital içerik platformu Netflix, son zamanlarda ülkemizde yerli içeriklere de önem veriyor. Birçok yerli sinema filminin yayın haklarını alıp bünyesine katan platform, bu yatırımın karşılığını da alıyor diyebiliriz. Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında ilk 5 sırada 3 yerli içerik görüyoruz. Platformun popüler içeriklerinin yanı sıra listenin sonunda sizlere bir de belgesel önerimiz olacak.

Netflix’te en popüler 5 içeriğin 3’ü Türk yapımı!

Platforma katıldığından bu yana listenin zirvesinde yer alan Zengo, yerini korumaya devam ediyor. Öte yandan Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasına giren ‘Döndüm Ben’ isimli yerli komedi filmi de ikinci sırada karşımıza çıkıyor. İşte Netflix’in popüler içerikleri…

 1. 1 Zengo

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 3 – netflix te en cok izlenenler 30 agustos 1 11

  Netflix’te en çok izlenen yapımlar listesinde ilk sırada yer alan Zengo’nun başrolünde Yasemin Sakallıoğlu yer alıyor. Jet Sosyete dizisiyle popülerliğini artıran Sakallıoğlu’nun ilk filmi olan Zengo, ünlü bir modacı olma hayali kuran bir kadının macerasını ele alıyor. Filmin süresi ise 1 saat 35 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

 2. 2 Döndüm Ben

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 4 – netflix te en cok izlenen yapimlar 6 eylul 2 11

  Ayhan Taş, Burak Satıbol ve Dilara Öztürk‘ün başrollerini paylaştığı filmde; rutin hayatından bunalan ve eşinden ayrılmak isteyen bir adamın hikayesini izliyoruz. 2019 yılında çıkış yapan film, platforma yakın zamanda katıldı ve Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasına girmeyi başardı.

 3. 3 Düğüm Salonu

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 5 – netflix te en cok izlenen yapimlar 6 eylul 3 10

  Listenin üçüncü sırasında da yerli bir komedi filmi görüyoruz. Düğüm Salonu’nun başrollerinde; Şahin Irmak, İrem Sak ve Gonca Vuslateri karşımıza çıkıyor. 2018 yılında beyaz perdede gösterime giren film, 2 milyon liranın üzerinde hasılat elde etmeyi başarmıştı.

 4. 4 Anormal Kahramanlar

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 6 – netflix te en cok izlenen yapimlar 6 eylul 4 9

  Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında dördüncü sırada ise fantastik türde bir film karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda platformda yerini alan film; sıradan bir ve pek de insanlar tarafından fark edilemeyen bir aşçının, sıra dışı güçlerini keşfetmesiyle birlikte değişen hayatı merkeze alınıyor. Alman yapımı filmin süresi ise 1 saat 32 dakika oluyor.

 5. 5 Lucifer

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 7 – netflix te en cok izlenen icerikler 23 agustos 1 7

  İlk kez 2016 yılında ABD’de FOX’ta yayımlanan dizi, bir noktaya kadar Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında zirvede yer alıyordu. Ancak zamanla listede gerileyen Lucifer, bugün beşinci sırada konumlandı. Cehennem lordu olan Lucifer, sıkıldığı için orayı terk eder ve Los Angeles’a yerleşir. Dizi de Lucifer’ın bu serüvenini ele alır. Dizinin IMDB puanı ise 8,2 oldu.

 6. 6 Aşk Garanti

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 8 – netflix te en cok izlenen yapimlar 6 eylul 6 7

  Bugün en popüler içerikler listesinde yer alan tek romantik komedi türündeki yapım altıncı sırada karşımıza çıkıyor. Film; bir avukatın, aşk garanti isimli bir tanışma sitesine dava açmak istemesiyle başlıyor. Filmin süresi ise bir buçuk saat civarında oluyor.

 7. 7 Behzat Ç.

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 9 – netflix turkiye bugunun en iyileri 20 mayis 10 5

  Netflix’te en çok izlenen yapımlar listesinde Behzat Ç. sık sık yer bulmaya devam ediyor. Dizi bugün ise listenin yedinci sırasında karşımıza çıkıyor. Türk televizyonunun da sevilen dizilerinden olan Behzat Ç. bu başarısını dijital platforma da taşıyor.

 8. 8 Away

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 10 – netflix te en cok izlenen yapimlar 6 eylul 7 5

  Listenin yeni üyelerinden bir diğeri Away; Emma Green isimli bir astronotun 3 yıllık Mars yolculuğunu ve bu yolculuğa çıkmak için geride bıraktığı eşi ile çocuğunu konu alıyor. Bilim kurgu ve dram türündeki bu dizi 10 bölümden oluşmaktadır.

 9. 9 Baba Parası

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 11 – netflix te en cok izlenen yapimlar 16 agustos 1 3

  Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin baş rollerinde yer aldığı film Baba Parası, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında bir noktaya kadar zirvedeydi ancak bugün dokuzuncu sırada konumlandı. Bu filmde, babalarının ölümü sonrasında aile mirası için birbiriyle yarışan kardeşleri izliyoruz. 1 Ocak 2020‘de vizyona giren film; 2 milyona yakın kişi tarafından izlendi ve 30 milyon lirayı aşkın hasılat elde etti.

 10. 10 Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 12 – netflix te en cok izlenenler 9 agustos 1 2

  Naim Süleymanoğlu, ülkemizin figürlerin biri olmakla kalmayan aynı zamanda dünya spor tarihinde de kıymetli bir yere sahip olan bir karakterdir. Bu filmde de Cep Herkülü lakaplı Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesi ele alınıyor. Filmin baş rollerinde ise; Hayat Ven Eck, Selen Öztürk, Yetkin Dikinciler ve Gürkan Uygur var.

 11. 11 Bonus: Williams

  Netflix Türkiye'de günün en iyileri 13 – netflix te en cok izlenen yapimlar 6 eylul b 1 1


  Bugünlerde Formula 1, İstanbul Park’a dönmesi nedeniyle sık sık gündeme geliyor. F1’in bu kadar konuşulduğu ve organizasyonun köklü ekiplerinden Williams’ın el değiştirdiği bu dönemde; Netflix’te en çok izlenen yapımlar listesinin dışında size önerimiz Williams isimli belgesel oluyor.

  Efsanevi pilot Ayrton Senna’nın yıllarca Williams koltuğuna oturmak için çabaladığı dönemlerden, gridin son sıralarına demir atan bir sürece gelen köklü takım geçtiğimiz günlerde satıldı. 1977’den beri takımın sahibi olan Williams ailesi de bugün son kez yarıştaydı.

  Formula 1’e ilginiz varsa, Williams’ın yolculuğunu ele alan bu belgeseli listenize eklemenizi öneriyoruz.


  Kaynak: https://shiftdelete.net/netflix-te-en-cok-izlenen-yapimlar-6-eylul


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
9 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları