Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı


69
11 Paylaşım, 69 Beğeni

Uzun bir aradan sonra yenilenerek oyun dünyasında yerini alan Microsoft Flight Simulator, dolaylı olarak aksesuar dünyasında da dikkat çeken etkiler oluşturmaya başlamış durumda. Kısa bir süre önce gelen yeni bilgilere göre ise en çok Microsoft Flight Simulator joystick satışlarına etki etmeye başlamış gibi görünüyor. Daha önce yayınlanan beklentiler, anlaşıldığı kadarı ile çok daha fazlası ile sonuçlanacak.

Microsoft Flight Simulator joystick stoklarını tüketmeye başladı

Microsoft Flight Simulator çıkışı sonrasında yapılan analizlere göre birçok markanın farklı joysticklerinin stokları tükenmeye başlamış durumda. Amazon üzerindeki satışlardan anlaşıdığı kadarı ile birçok kullanıcının yeni oyun ile birlikte tercih ettiği ek donanım, yeni bir joystick oluyor.

Microsoft Flight Simulator stokları tüketmeye başladı 3 – microsoft flight simulator stoklari tuketmeye basladi 2

Daha öncesinde de Microsoft Flight Simulator ile birlikte kullanıcılar, en çok joystick satın almayı tercih ediyordu. Her ne kadar bir oyun olarak Microsoft tarafından lanse edilse de son kullanıcıya ulaşan en başarılı temel uçuş similasyonu olarak Flight Simulator gösterilebiliyor. Dolayısı ile bu doğrultuda satın alan kullanıcılar, daha detaylı bir similasyon deneyimi için joystick satın almayı tercih ediyor.

Hatırlatmak gerekirse çıkış yapmadan önce çeşitli analizler yayınlanmış ve Microsoft Flight Simulator’ın satışları kadar genel olarak aksesuar dünyasında önemli bir etki oluşturacağı yorumları yapılmıştı. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde yeni oyunun, 3 ile 4 milyar dolar arasında değişen aksesuar satışlarına dolaylı sebep olacağı ifade edilmişti.

Şimdi gelen sektördeki stok durumlarından anlaşıldığı kadarı ile söz konusu bu beklentiler, yerine gelecek gibi görünüyor. Ekim ayında çıkması beklenen Star Wars: Squadrons ile birlikte de söz konusu bu satışlar daha da artabilir. İlerleyen günlerde bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/microsoft-flight-simulator-stoklari-tuketmeye-basladi

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

69
11 Paylaşım, 69 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları