macOS Catalina 10.15.6 güncellemesi çıktı


0

Mac kullanıcıları macOS Catalina 10.15.6 güncellemesi ile tanıştı. iOS 13.6.1 ve iPadOS 13.6.1 güncellemeleri ile kullanıcılarına sürpriz yapan Apple, Mac cihazlarını da unutmadı. Peki bu yazılımda neler var?

macOS Catalina 10.15.6 güncellemesi görüntüyü iyileştiriyor

Birçok kişinin gözü artık macOS Big Sur güncellemelerinde ancak Apple buna rağmen Catalina güncellemelerini de ihmal etmiyor. Tamamlayıcı bir yapıya sahip olan yeni sürüm 2 ana sorunu çözmek için piyasaya sürüldü.

Bu sorunlardan ilkinin sanallaştırma yazılımlarında yaşanan problemler ile alakalı olduğu belirtildi. Sanallaştırma teknolojisini kullanan uygulamaların istikrarlı bir şekilde çalışamama problemi giderildi.

macOS Catalina 10.15.6 güncellemesi çıktı 3 – macos catalina 10 15 6 guncellemesi cikti 1

macOS Catalina 10.15.6 büyüklüğü 27 inç olan, bu yıl satışa sunulan ve 5K ekran çözünürlüğü sunan iMac Retina modelinin ekranında meydana gelen renk solması sorununu da ortadan kaldırdı. Bu sorun özellikle uyku modundan aktif kullanıma geçiş sırasında yaşanıyordu.

Bazı özellikler tüm bölgelerde veya tüm Apple aygıtlarında kullanılamayabilir. macOS Catalina 10.15.5 güncellemesinde Mac bataryalarının ömrünü uzatan ABD menşeli teknoloji firmasının kullanıcı odaklı projeler üretmeye devam edeceği de belirtildi.

macOS Catalina 10.15.6 güncellemesi çıktı 4 – macos catalina 10 15 6 guncellemesi cikti 2

“Bu güncelleme nasıl yüklenir?” sorusunun cevabı oldukça basit. Apple menüsünden Sistem Tercihleri sekmesine gelin ve Yazılım Güncelleme düğmesine tıklayın. İşlemleri tamamlamak için son bir aşama daha var.

Ekranda beliren güncellemeyi yüklemek için Şimdi Güncelle yazısından yararlanın. Yeni sürüm hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/macos-catalina-10-15-6-guncellemesi-cikti


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları