LOL: Wild Rift Tüm Hatalar ve Çözümleri


3
3 Beğeni

27 Ekim 2009 yılında Riot Games tarafından piyasaya sürülen ve dünyanın en popüler Moba oyunu olan League of Legends (LOL) bildiğiniz gibi bugün bu başarısını mobile taşıdı ve mobil platformda Wild Rift adında çıkış yaptı. Oyun ilk olarak belirli ülkelerde sınırlı sayıda kapalı beta olarak paylaşıldı. Beta sürümünde karşılaşılan sorunlar oyuncular tarafından yapılan geri bildirimlere rağmen halen daha devam ediyor. Oyunun çıkmasını büyük bir heyecanla bekleyen devasa kitle bugün karşılaştıkları sorunlarla büyük bir hüsrana uğradı. İşte League of Legends Wild Rift de yaşanan tüm hatalar ve çözümleri.

Wild Rift Yüklenme Ekranında Takılma Hatası

LOL: Wild Rift Tüm Hatalar ve Çözümleri 3 – Wild Rift Yuklenme Ekraninda Takilma HatasiWild Rift Hata ve Çözümler

Wild Rift oyununa ilk girenlerin karşılaştıkları sorunların başında geliyor. Bu sorun için Wild Rift hata ve çözümleri ile ilgili şunları yapabilirsiniz.

1.Çözüm: Oyunu indirip kurduktan sonra ilk girişte bu hatayı alıp oyundan çıkın. Daha sonra uygulama ayarlarında Wild Rift uygulamasını bulun tüm çerez ve verileri silip oyuna tekrar giriş yapın.

2.Çözüm: Google Play veya Appstore dan bir VPN uygulaması indirip farklı bir ülke konumundan oyuna giriş yapın. Bu işlemi sadece ilk girişte yapmanız yeterli olacaktır.

3. Çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın.

4.Çözüm: Eğer bu üç çözümde işe yaramadıysa kendi mobil verinizden oyuna giriş yapmayı deneyin.

Wild Rift Yüksek Ping Sorunu

LOL: Wild Rift Tüm Hatalar ve Çözümleri 4 – ping league of legends

Wild Rift Ping sorunuyla karşı karşıya kalan kullanıcılar için kötü bir haberim var çünkü bu hatayı çözmek için spesifik bir yöntem aslında yok. Temel olarak tamamen internet hızınızın ve internet ağınızın yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösteren gecikme süreleri çoğu oyuncunun karşılaştığı bir problem haline geldi. Bu problemi internetinizdeki yoğunluğu azaltarak yani interneti kullanan kişilerin sayısını imkanınız varsa düşürerek azda olsa aşabilirsiniz. Eğer öyle bir imkanınız yok ise mobil verinizi kullanmanızı öneririm.

Wild Rift Play Store İndirme Hatası

LOL: Wild Rift Tüm Hatalar ve Çözümleri 5 – Wild Rift Play Store Indirme Hatasi

Wild Rift Play Store da oyunu indirmede karşılaşılan bu sorun diğer hatalara oranla çok daha az görülmesine rağmen hatayla ilgili birkaç tavsiye vermek istedim.

1.Öneri: Oyun cihaz sürümünüze uygun olmayabilir cihaz sürümüzü ve oyunun sistem gereksinimleri kontrol edin.

2.Öneri: Play Store uygulamanızda güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

3.Öneri: Üstte yaptığımız gibi uygulama ayarlarından Play Store verilenizi ve çerezlerini temizleyin.

4.Öneri: Farklı bir Google hesabı ile Google Play uygulamasına giriş yapın.

5.Öneri: VPN kullanarak oyunu indirmeyi deneyin.

Wild Rift Kasma Takılma Donma Sorunları

Wild Rift oynayanlar kullandıkları telefonun sistem özelliklerine bağlı olarak donma ve kasma sorunları gibi problemlerle karşılaşabiliyor. Oyuna ilk girdiğinizde oyun sisteminizin için en uygun ayarı seçiyor zaten ama hâla daha kasma ve donma problemi yaşıyorsanız ayarlar kısmında grafik sekmesine gelin ve üst kısımda bulunan görüntü kalitesi seçeneğinden ön ayarlı performans kısmına tıklayın.

Eğer buda sorunuzu çözmeye yardımcı olmazsa çoğu telefonda bulunan oyun hızlandırma uygulamasından oyuna girin. Eğer telefonunuzda oyun hızlandırma uygulaması yoksa Play Store veya Appstore dan oyun hızlandırma diye aratıp Game Booster ve benzeri herhangi bir uygulamayı indirerek Wild Rift kasma takılma ve donma sorunları gibi hataların önüne geçebilirsiniz.

Şuan karşılaşılan sorunlar ve çözümleri ile ilgili kendi deneyimlerim doğrultusunda size yardımcı olmaya çalıştım. İlerde daha fazla çözüm bulduğumda bu makaleyi güncelleyeceğim.

Farklı hatalar ile karşılaşanlar olursa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer konular:


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
3
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları