98
Share via
15 shares, 98 points

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan LOL ( League of legends ) ‘ün bir geçim kaynağı olduğunu biliyor muydunuz ? Evet, lol oynayarak para kazanma gerçekten mümkün. Peki nasıl ? Devam edelim…

Ünlü oyundan para kazanmak aslında çok kolay, tabi yeterli zamanınız varsa…

Çoğu youtuber’ın oyun oynayarak yüksek miktarlarda para kazandığını hepimiz biliyoruz. Sizde eğer LOLkolik biriyseniz ve yetenekliyseniz kendinize bir youtube kanalı açıp oynadığınız oyunların tamamını yada belli kesitlerini paylaşabilirsiniz. Bu şekilde sizi izeleyen bir kitle oluşturabilirseniz hem Google reklamlarından hem de çeşitli marka tanıtım reklamları alarak gerçek parayı bulabilirsiniz.

Youtube kanalı açarak para kazanma yazımızı okuyarak nasıl başlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sadece YouTube mu ?

LoL Oynayarak Para Kazanma
LoL Oynayarak Para Kazanma

Elbette hayır, oyunseverlerin buluştuğu bir diğer büyük platform olan Twitch’i unutmayalım. Twitch ile para kazanmak için Youtube üzerinden iyi bir kitlenizin olması gerekiyor.

Tabi youtube’a bağlı kalmadan facebook, twitter, instagram ve diğer sosyal mecralardan da kitle oluşturmaya başlayabilisiniz. Bu şekilde damlaya damlaya göl olur mantığı ile kısa sürede büyük kazançlar elde edebilirsiniz… İnternet büyük bir pasta bu pastadan sizde bir dilim alabilirsiniz ama bunun için iyi içerikler üretmeniz gerekiyor.

İçerik

Evet, kanal açmak işin kolay kısmı peki bunları nasıl dolduracağız ? İşte burada siz devreye gireceksiniz 🙂 Yani ses tonunuzu, mimiklerinizi ve konuşma şeklinizi iyi bir şekilde kullanmanızda fayda var. Tabi bunları iyi yapmam gerekiyor diyede kendinizi sıkmanıza gerek yok. Doğal olarak bunları kullanmanız gerekiyor.

Profesyonellik

Burada da bilgisayar’ın yani paran devreye giriyor lol oynayarak para kazanma konusunun en önemli kısmı burası. Paramızın olması bize iyi bir bilgisayar, iyi bir ekran kaydedici, iyi bir video düzenleme programı ve udemyden montaj kursu sağlayacak.

Gerekli eğitimleri aldıktan sonra kendini gösterebilirsin.

Para, para ve para…

LoL Oynayarak Para Kazanma
LoL Oynayarak Para Kazanma

Evet, üsttekileri halletim ama nasıl para kazanacağız ? diye düşündünüz şuan… ya da düşünmediniz. Pek bir öenmi yok aslında üsttekileri iyi bir şekilde yaptıktan sonra paranın sizi bulacağına garanti veriyorum.

Eğer ” yOq kardesim goster bize” diyorsanız biraz anlatalım.

Öncelikle YouTube ile başlamştık buradan kitle oluşturmaya çalışacaktık ve bunu yaptık diyelim.

YouTube hesabımızı Google adsense hesabımıza bağlayıp Google reklamları ile para kazanacağız ama bunun için youtube’da 1000 abonemizin ve +4000 saat görüntülenmemizin olması gerekiyor… Bunları hızlıca tamamlamak için iyi içerikler üretip sosyal medyada kendinizi göstermeniz gerekiyor.

Youtube için her şeyi tamamladık diyelim, iyi bir kitelimiz oluştu şimdi sıra twitch üzerinden para kazanmaya geldi bu şekilde reklamlar alarak, sponsorluklar ve çeşitli marka tanıtım reklamları alıp para kazanabilirisiniz.
LOL oynayarak para kazanma gerçekten bir rüya değil bu işte gereken tek şey emek ve sabır, bunu unutmamak gerekiyor. İyi bir yol haritanız olursa çok yüksek gelirler elde etmeniz bir rüya değil.

Eğer para kazanabileceğim başka yollar yok mu ? diyorsan evimde para kazanmak istiyorum adlı yazımıza göz atabilirsin.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
HMM HMM
2
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
1
Aşık oldum
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
OMG OMG
1
OMG
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

Facebook Yorumları

yorum

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Send this to a friend