LG’den 31.5 inç 4K UHD monitör: Oyunculara özel


0

LG 31.5 inç 4K UHD akıllı monitör modelinde yer alan teknik özellikleri duyan birçok kişi şimdiden gün saymaya başladı. Akıllı telefon piyasasında K31 modeli ile gündeme gelen Güney Koreli firmanın ürün bazlı projeleri dikkat çekiyor.

Özellikle evde kullanılan teknolojilere ve akıllı cihazlara odaklanan LG, yeni monitörü adına renk ve görüntü kalitesi için yatırım yaptığını ve bu yatırımın meyvelerini toplamak istediğini belirtti. Model numarası 32UN650-W olan bu donanımın özellikleri nasıl?

LG 31.5 inç 4K UHD monitör özellikleri ile neler sunuyor?

Ultra yüksek çözünürlüklü bir monitör ürettiğini söyleyen LG, bu donanımın IPS ekran paneli ve 4K UHD çözünürlüğü ile donatıldığını açıkladı. Henüz satışa sunulmayan bu göstergecin 3840 x 2160 pikselçözünürlüğe ev sahipliği yaptığı belirtildi.

İnsan gözünün görebileceği en canlı renkleri ekrana yansıtabilme konusunda DCI-P3 desteğinden yüzde 95 oranında verimli bir şekilde yararlanabilen 32UN650-W, bünyesinde 1.07 milyar adet rengi ve HDR 10 desteğini barındırıyor.

LG'den 31.5 inç 4K UHD monitör: Oyunculara özel 3 – lg 31 5 inc 4k uhd monitor ozellikleri ile tanitildi

Ekran yırtılmalarını ve görüntü takılmalarını önleyen senkronizasyon teknolojisi olarak adlandırılan AMD FreeSync yazılımı bu monitörü koruyacak. Ayrıca bu monitörün bir pikselin iki farklı renk arasında değişime uğraması ve yeni bir renge kavuşması için ihtiyaç duyduğu süreyi temsil eden GTG değeri 5 milisaniye.

Ekran parlaklığı konusunda 350 nit (metrekare başına kandela) seviyesine kadar hizmet verebilen bu donanım, 1000: 1 statik kontrast oranına sahip. LG, oyuncuların mavi ışığa karşı koruma sağlayan bir filtre ile de korunacağını söyledi.

LG'den 31.5 inç 4K UHD monitör: Oyunculara özel 4 – lg 31 5 inc 4k uhd monitor ozellikleri ile tanitildi 1 1

Bilgisayarları monitörere bağlamak için kullanılan ve 2009 yılında piyaya sürülen Display Port 1.2 (4K / 60 Hz’e kadar video çözünürlüğü) teknolojisi ile Türçesi yüksek çözünürlük multimedya arayüzü olan HDMI altyapısı da bu monitörde yer alacak. Buna ek olarak bir sesin iki veya daha fazla bağımsız ses kanalının ve hoparlörlerin yardımı ile tekrar üretilmesini sağlayan 5W stereo hoparlörler de kullanıcılara hizmet edecek.

Son olarak bu monitörün boyu uzatılabiliyor. Kendisi hakkında henüz bir fiyat bilgisi mevcut değil. 73 yıllık bu firma, yeni monitörünü bu ayın son haftasında satışa sunabilir. LG 31.5 inç 4K UHD monitör için neler düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://shiftdelete.net/lg-31-5-inc-4k-uhd-monitor-ozellikleri-ile-tanitildi

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları