Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar!


0

Bu yılın başlarında CES sayesinde kullanıcıların karşısına çıkan Lenovo ThinkPad X1 Fold, katlanabilir telefonlardan sonra katlanabilir ekranlı bilgisayarların da olacağının sinyallerini vermişti. Daha çok bir tablet gibi görünen bu gizemli bilgisayar CES’te görüldükten sonra ortan kaybolmuştu. Yakın zaman önce Weibo üzerinden cihaz hakkında yeni paylaşımlar yapılmaya başlandı. Lenovo ThinkPad X1 Fold özellikleri hakkında bildiklerimiz ve yeni çıkan detaylar:

Lenovo ThinkPad X1 Fold özellikleri hakkında bilinenler

Bu yılın başlarında düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), katlanabilir ekranı yeniden tanımlayan Lenovo, ThinkPad X 1 Fold birlikte farklı bir yola sapılmıştı. Weibo üzerinden yeni yapılan paylaşımlar ile ortaya çıkan detaylara göre, Lenovo ThinkPad X 1 Fold 1 kilogramdan daha hafif olarak konumlandırılıyor.

Farklı tasarımıyla dikkatleri çeken bu model için aynı zamanda hafif yapısıyla taşımayı kolaylaştırdığı için vurgu yapılıyor. Paylaşılan detaylarda bir düzenek üstünde solda yer alan dizüstü bilgisayar, sağ tarafta 1 kilogram ağırlığı bulunuyor. Terazinin bilgisayar kısmının havada olması bilgisayarın ağırlığının 1 kg’den az olduğunu ortaya koyuyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar! 3 – Lenovo ThinkPad X1 Fold ozellikleri 02

Katlanabilir bilgisayarın özellikleri arasında yer alan detaylara bir bakalım. Öncelikle bu cihaz esasında tablet bilgisayar karışımı denebilir. Katlanabilir ekranıyla ve sonrasında entegre edilebilin klavyesiyle birlikte bilgisayara dönüşen bu cihaz 13.3 inç büyüklüğünde pOLED ekranla gelmesi bekleniyor.

Cihaz katlandığında ekranın alt kısmı sanal klavye olarak kullanılabiliyor.  Ayrıca 24 dolara satın alabileceğiniz Bluetooth tabanlı fiziksel klavyeyi de ürün destekliyor. LG tarafından üretilen esnek ekran, taban kısmında plastik malzeme ile beraber geliyor ve bu sayede daha fazla esneklik kazanılmış oluyor.

Lenovo ThinkPad X1 Fold hakkında yeni detaylar! 4 – Lenovo ThinkPad X1 Fold ozellikleri 04Katlanabilir ekranlı bilgisayar modelinin paylaşılan afişi

Model iş bilgisayarı olarak kullanılması için tasarlanmış. Bunun yanında hem iş dünyasındaki ham de kişisel bilgisayar olarak kullanmak isteyen kişiler rahatlıkla kullanabilecek deniyor. Windows 10 Pro işletim sistemi ile gelecek modelde, Intel Core işlemci ailesi ve 8 GB RAM ile desteklenecek. Fiyatı 2 bin 499 dolar olacak olan bilgisayar yakında satışa sunulabilir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/lenovo-thinkpad-x1-fold-hakkinda-yeni-detaylar

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları