Last of Us 2 etkileyici satış rekoruna ulaştı


0

Naughty Dog’un geliştirdiği The Last of Us 2, hiç kuşkusuz son zamanların en popüler oyunlarından biri. Çıktığı günden inanılmaz bir satış rekoruna ulaşan yapım, daha şimdiden Spider-Man ve God of War gibi yapımların arkasında Playstation için tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri haline geldi.

Last of Us 2 satış rekoru kırmaya devam ediyor 

Naughty Dog’un şaheserlerinden The Last of Us 2, art arda Playstation satış rekorlarını kırmaya devam ediyor. Oyundaki aşırıya kaçan şiddet öğeleri daha piyasaya çıkmadan manşetleri süslemişti. Ancak bu bile ilk oyunu 2013’te piyasaya çıkan yapımın ikincisine gösterilen ilgiyi etkileyemedi. Temmuz ayında en çok satan dördüncü oyun olan The Last of Us 2, piyasaya çıktığı Haziran ayındaysa zirveyi kimseye bırakmamıştı. Geçen ay piyasaya çıkan Ghost of Thusisima’nın etkisiyle satışlarda azalma yaşansa da ve Naughty Dog’un oyunun hikayesinin daha çıkmadan sızdırılmasına tepkisiz kalmasına rağmen, samuray oyununu geride bırakıyor.

Last of Us 2 etkileyici satış rekoruna ulaştı 3 – last of us 2 etkileyici satis rekoruna ulasti 2

Öte yandan video oyun endüstrisi analisti Mat Piscatella Twitter’dan yaptığı paylaşımda, oyunun 2,8 milyon kopyayla da Temmuz’un en çok satan dördüncü oyunu olduğunu ve Sony tarihinin Spider-Man ve God of War’la beraber en çok satan oyunlarından olduğunu vurguladı.

Oyun, yalnızca Playstation tarihinin Amerika’da en çok satan üçüncü oyunu olmakla kalmıyor. Aynı zamanda yıl ortasında piyasaya sürülmesine rağmen 2020’nin en çok satan üçüncü oyunu unvanını koruyor.

Oyun, çıktığı ilk üç günde tam dört milyon kopya sattı. Böylelikle Last of Us 2 satış rekoru açısında PS4’ün en hızlı yapımı oldu. Oyuna gelecekte eklenecek olan Grouned güncellemesi gibi yenilikler ve çok oyuncu özelliği hayran kitlesini artıracak gibi duran oyun, büyük olasılıkla satış rakamlarını artırmaya devam edecek.

Kaynak: https://shiftdelete.net/last-of-us-2-etkileyici-satis-rekoruna-ulasti


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları