Kalıcı Makyaj Nedir ? Nasıl Yapılır ?


0

Kalıcı makyaj nedir ? nasıl yapılır ? merak ediyor musunuz ? Makyaj hayatımızda çok önemli bir yer almış durumda. Çalışan kadınların ortak bir özelliği hayatlarının çok büyük bir kısmını akan makyajlarını temizlemek ile geçiyor. Kalıcı makyaj, gün içinde yemek yerken, bir şeyler içerken bozulmayan ve tazelemek mecburiyetinde kalmadığınız bir makyaj türüdür. Bütün gün kalıcı makyaj gerçekleştirme bu kadar zor mu?

Günlük Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kalıcı makyaj nedir ? kalıcı makyaj nasıl yapılır ?
Kalıcı makyaj nedir ? kalıcı makyaj nasıl yapılır ?

Doğru malzemeleri edinerek kalıcı makyaj yapmanız hiç de zor değil. Bulaşmaya hazır yağlı malzemeler sudan etkilenir. Teriniz ve ya yağlı cildiniz ile birleştiğinde bulaşmaya derhal hazır olan bu malzemeler hem makyajınızı mahveder hem de bütün gün sizi uğraştırır. Su bazlı malzemelerde akma biraz daha az olurken suya sağlam malzemeler de akma basit basit yaşanmamaktadır.

Makyajınızı yapar iken yüzünüzü nemlendirmeyi unutmazsanız, gün içersinde yüzünüz nem dengesini güvenliğini sağlamak amacıyla savunmaya geçmez. Savunmaya geride bıraktığımız cilt, yağ üretir ve kaygan bir duruma gelir.

Buda makyajınızı olumsuz etkiler. Gün içindeki terlemeler ise doğru tekniklerle yüzünüzden silindiği prosese kaliteli ve suya sağlam bu malzemelerin akmasını önler. Cildinize direkt olarak su uygulamaz ve makyajınızı fark etmeden ovmazsanız, makyajınız ilk anki formunu korur.

Kaş İçin Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaja öncelikle kaş makyajı ile başlamak istiyoruz. Kaşları şekilsiz, dağınık ya da az olan kişilerin tercih ettiği ya da kaşları çok süratli uzayanların kalıcı çözüm istemesi üstüne uygulanan bir uygulamadır.

İlk olarak ten rengi ve saç rengine makul olan pigment belirlenir. Bu şekilde en natural görüntü sağlanır. Uygun olan pigment program iğnesi ya da kalemi olarak adlandırılan cihaza alındıktan sonra prosedür başlar. Kaşların çıkış önünden başlanarak son uzama noktasına kadar düzgün bir biçimde uygulanır.

Kaş bitimine dek bu program devam eder. Her iki kaş da birbirine eşit olduğunda prosedür iki hafta sonra yapılacak olan son programa kadar bitmiş sayılır.

Kalıcı Makyaj Nedir ? Nasıl Yapılır ? 3 – kalici makyaj nasil yapilir 2

İki hafta sonra bu programın tekrar yeniden edilmesinin nedeni hem renk tonunun uyup uymadığını denetim etmek hem de mümkün bir renk açılması varsa rengin üstünden tekrar giderek kalıcılığını sabitlemektir. Kalıcı kaş makyajı da tıpkı başka kalıcı makyajlar gibi edebiyete dek kalmaz. Yapılan programın kalitesine göre üç, altı ya da dokuz ay sonra yavaş yavaş silinmeye ya da rengi açılmaya başlar. Kalıcı makyajın uzun vakit dayanması amacıyla makyaj yapan güzellik salonu doğrulusunda bir balm verilir ve bu balm 2 hafta kadar kaşlara ince bir şekilde uygulanır.

İlginizi çekebilir : Meme Kanserinin Belirtileri (TIKLA OKU)

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir ? Nasıl Yapılır ? 4 – kalici makyaj nedir 1

Dudaklara yapılan kalıcı makyaj, kaş ve eyeliner makyajından değişik olarak daha çok renk opsiyonuna sahiptir. Dudağın natural tonlarına yaklaşılmak istense de isteğe göre yılın trend olan ruj renklerine makul olarak da gül kurusundan mora kadar pek çok değişik renk opsiyonu uygulanabilir. Özellikle tercih edilen renkler ise gülkurusu, pembe alt tonlu nude renkler ve kırmızı. Dudak çizgisinden başlanarak dudak iç kısımlarına kadar devam eden bu makyaj programı aynı vakitte dudağa dolgunluk da kazandırmaktadır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları