91
Share via
14 shares, 91 points

Günümüzde netflix’in popülaritesinin artmasıyla herkes istediği dizi ve film’e kolaylıkla ulaşabiliyor. Bizde sizin için netflixte izleyebileceğiniz en popüler 5 yabancı diziyi listeledik.

Listelediğimiz 5 diziden en az bir tanesinin adını duyduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Yayınladığımız bu listedeki bazı diziler final sezonlarınıda yayınlamış bulunmakta. Yani sonunu merak etmeden istediğiniz zaman bitirebileceksiniz. Hangi diziyi izlemeliyim diye düşünüyorsanız listemizi sonuna kadar incelemenizi tavsiye ederim.

Bu listeyi oluştururken IMDB puanı ve izleyicilerin dizilere verdikleri puanları göz önünde bulundurduk. İşte karşınızda izleyebileceğiniz en iyi 5 yabancı dizi:

5-) Sherlock

IMDB 9.2

Yayımlanma tarihi: 2010

  • En iyi yabancı diziler arasında bulunan sherlock, benzer dizilerden farklı olarak 2 yılda bir 3’er bölümlük kısımlar halinde yayınlanmıştır.
  • Sharlock Holmes serisinin modern versiyonu olarak izelyicle buluşan sherlock usta oyuncularla sizlerin izlenmesini bekliyor.

4-) Rick And Morty

IMDB: 9.4

Yayımlanma tarihi: 2013

  • Alkolik ve zeki bir bilim adamı olan Rick’in on dört yaşındaki torunu morty Morty’le beraber yaşadığı maceraları anlatan çizgi dizi en popüler yabancı dizi listemizde 4. sırada.

3-) Chernobyl

IMDB: 9.5

Yayımlanma : 2019

  • Chernobyl, tek sezondan oluşan harika bir yapım… İnsanlık tarihinde yaşanan korkunç bir felaketi anlatan chernobyle 1986 yılında Ukrayna ülkesinde yaşanan Nükleer felaktin beyaz perdeye yansıtmıştır.
  • Büyük bir patlama… ve devamında yaşananlar.

2-) Breaking Bad – 9.5

IMDB: 9.5

Yayımlanma: 2008

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn ve Rj Mitte’nin kadrosunu oluşturduğu bu mükemmel yapım en mükemmel yabancı diziler sıralamasında olmayı kesinlikle hak eden bir dizi.

50 yaşlarında, bir lisede kimya dersini öğretmekte olan Walter White bir yandan da ailesinin geçimini sağlamak için oto yıkamada çalışmaktadır.

Bir süre sonra akciğer kanserine yakalndığını öğrenen kimya öğretmeni öğrencisiyle beraber kötü illegal yollardan para kazanmaya çalışır ama işler yolunda gitmez… Daha fazlasını merak edenler breaking bad konusu nedir yazısnı okuyabilirsiniz.

1-) Game of Thrones

IMDB: 9.5

Yayımlanma: 2011

en iyi yabancı diziler listemizde ilk sırada olmayı hak eden en büyük yapımlardan bir tanesi olan Game of thrones çoğu film listesinin baş rolü olmayı başarmıştır.

Game of Thrones dizisinin senaryosu George R.R martin’in A son of Ice and Fires’s World isimli kitabından uyarlanmıştır.

Dizi’nin senaryosu o kadar derin ve karışıktır ki sosyal medyada “dünya üzerinden bir daha böyle bir dizi gelmeyeceği” söylentileri bile dolaşmaktadır.

Dizinin konusunu merak edenler Game of Thrones konusu nedir adlı yazıyı okuyabilirler.

Kaliteli dizi incelemeleri, film incelemeleri ve ilgi çekici içerikler oluşturan nedir-bu.com sitesini keşfetmediyseniz, orada sizi bekliyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
HMM HMM
1
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
1
Aşık oldum
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
OMG OMG
0
OMG
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

Facebook Yorumları

yorum

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Send this to a friend