İşte iPhone 12’nin manyetik kablosuz şarj aleti


0

iPhone 12 için üretilen manyetik kablosuz şarj aleti ortaya çıktı. 5G tabanlı ilk modelini bu hafta piyasaya sürmeye hazırlanan Apple, bir iddiaya göre, mıknatıs ile donatılan bir aleti bir kılıf şeklinde tasarladı ve iPhone 12’nin arkasına monte etti.

Bu kılıfın aynı zamanda koruyucu bir özelliğe de sahip olduğu belirtildi. Yeni iPhone modelinin arkasında küçük mıknatısların oluşturduğu bir daire yer alıyor. Manyetik kablosuz şarj kılıfında 36 adet mıknatıs parçası bulunuyor. AirTags aksesuarı da manyetik bir yapıdan beslenecek.

Apple’ın bu ürünü eşyalarını sıkça kaybeden kullanıcılar için tasarlandı. Ayrıca sızdırılan görüntülerde ABD merkezli şirketin yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisini (NFC) görüyoruz. Bu teknoloji, elastik bir devre kartı ve bir bobin aracılığıyla iPhone 12’ye aktarılacak.

iPhone 12 manyetik kablosuz şarj aleti ile gündemde

Gündeme damgasını vuran bu mıknatıslı aksesuarın hem bir koruyucu kılıf olarak hem de bir şarj aleti olarak kullanılabilme ihtimalî birçok kişinin ilgisini çekti. Çin’in en yaygın sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Weibo’da ortalık karıştı.

Bir Weibo kullanıcısı, bu aksesuarın bir fotoğrafta ortaya çıktığını ve bu fotoğrafta bir QR kodunun yer aldığını iddia etti. Kendisinin ifadesine göre bu fotoğraftaki QR kodunda iPhone’un Apple tarafından California’da tasarlandığı ve Çin’de montajlandığı yazıyor.

İşte iPhone 12'nin manyetik kablosuz şarj aleti 3 – iphone 12 manyetik kablosuz sarj aleti ile gundemde

Aynı kullanıcı bu projenin iptal edilen AirPower projesinin yerine hazırlandığını söyledi. Buna ek olarak Apple’ın yeni bir şarj aksesuarı için patent başvurusu yaptığı aktarıldı.

Alınan diğer bir bilgiye göre mevzubahis olan bu manyetik kablosuz şarj kılıfı 15W’lık bir güç kaynağı sayesinde hayat bulabilir ancak güç kaynağının kapasitesi daha da az olabilir. Zira henüz Apple cephesinden ilgili konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi.

İşte iPhone 12'nin manyetik kablosuz şarj aleti 4 – iphone 12 manyetik kablosuz sarj aleti ile gundemde 1

iPhone 12 ailesini hem manyetik kablosuz şarj kılıfı olarak da adlandırabileceğimiz bu aksesuarın hem de 20W kablolu hızlı şarj teknolojisinin destekleyeceği konuşuluyor. Bu bilgilerin doğrulanması için elbette Apple’ın düzenleyeceği etkinlikleri beklemeliyiz.

Son olarak kısa bir süre önce iPhone 12 ailesinin çıkış tarihi hakkında kullanıcıları üzen bir haber almıştık ve bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz ilgili habere aşağıdaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz. Söz konusu olan bu şarj hakkında neler düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://shiftdelete.net/iphone-12-manyetik-kablosuz-sarj-aleti-ile-gundemde

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları