İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri


0
133 Paylaşım

Eski dönemlerde üniversite okumak yeterli iken günümüzde üniversite bitirmek ne yazık ki iş bulmada yeterli olmuyor. Birçok üniversite mezunu işsizken birçoğu da mesleğinin dışında farklı alanlarda iş bulabiliyor ve sevmediği bir işi yaparak hayatını idame ettiriyor.

Ancak bu noktada en iyi üniversite bölümleri tercih edildiği takdirde mezuniyet sonrası iş bulma kolaylaşırken maaş noktasında da büyük kazançlar elde edilebiliyor. Eğer üniversite yolunda ilerliyor iseniz sizin için uygun olan ve hayallediğiniz mesleğe en yakın olan üniversite bölümünü tercih ederek gelecekte işsizlik sorunu ile karşı karşıya kalmadan hayatınızı güzel bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için en iyi üniversite bölümlerini araştırıp derledik. Keyifli okumalar…

Eczacılık Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 3 – Eczacilik Bolumu En Iyi Universite Bolumleri 300x225 1
Eczacılık

Eğer meslek hayatında çok fazla zorlanmak istemiyor ve işinizin başında patron olarak görev almak istiyor iseniz en doğru seçim eczacılık olacaktır. Hem yıllık gelirinin fazla oluşu, hem rahat bir meslek oluşu hem de kolay iş bulma olanakları sayesinde en iyi üniversite bölümleri arasında eczacılık yer almaktadır.

Hemşirelik Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 4 – Hemsirelik Bolumu En Iyi Universite Bolumleri 300x200 1

Bir dönem için sadece kadınlara mal edilen bu bölüme son 5 yıldır erkeklerde büyük ilgi göstermekte ve hemşir unvanı ile meslek sahibi olabilmektedirler. Bu noktada mezuniyet sonrasında hem kamu kurumlarında hem de özel kuruluşlarda hemşireler rahatlıkla istihdam sağlayabilmektedir.

Uzay Mühendisliği Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 5 – Uzay Muhendisligi En Iyi Universite Bolumleri 300x210 1
Uzay Mühendisliği

Yapılan araştırmalar ile birlikte gözler uzaya çevrilmiş durumdadır. Bu noktada NASA’nın çalışmaları ve eksik istihdam sebebi ile ülkemizde bir boşluk mevcuttur. Eğer araştırmayı seviyor ve kendinize farklı bir dünya kurmak istiyor iseniz uzay mühendisliğini önerebiliriz. En iyi üniversite bölümleri arasında yer alan uzay mühendisliği seçili üniversiteler de yer almaktadır. Mezuniyet sonrasında iş bulma olanağının geniş olmasının yanı sıra maaşı da oldukça dolgundur.

Matematik Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 6 – Cahit Arf En Iyi Universite Bolumleri
Matematik Bölümü

Birçok bölüm arasında işsizlik ile karşı karşıya kalmayan bir bölüm olduğunu söylemek mümkündür. Kimi mezunlar formasyon ile öğretmenlik kariyerine devam etse de birçok matematik mezunu hem devlet dairelerinde hem de özel kurumlarda istatistikçi, risk analiz uzmanı olarak istihdam edilmekte ve yüksek maaş ile iş bulabilmektedir.

Petrol Mühendisliği Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 7 – Petrol Muhendisligi En Iyi Universite Bolumleri 300x217 1

Mühendisliklerin diğer meslek gruplarına göre birçok artısı bulunmaktadır. Ancak bunlar için de yıldızı parlayan bir diğer bölüm ise petrol mühendisliğidir. Yapılan araştırmalar neticesinde en iyi üniversite bölümleri arasında artık petrol mühendisliği de girmiştir. Ülkemizde ki mühendis açığını dikkate alarak bu bölüm üzerinde ilerlemeniz halinde kolaylıkla yüksek ücretli bir iş bulabilirsiniz.

Ekonomi Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 8 – Ekonomi Muhendisligi En Iyi Universite Bolumleri 640x355 1
Ekonomi Mühendisliği

En iyi üniversite bölümleri yazımızda sırada ekonomi bölümü var… Ekonomi birçok alanda hayatımızın yapı taşlarını oluşturmaktadır. Bu noktada a ekonomi mezunu kişiler birçok alanda iş bulabilmektedir. Yurtdışında oldukça tutulan bu bölüm mezunları ülkemizde de iktisat alanında kendini geliştirdikleri takdirde birçok alanda istihdam edilebilir.

Uluslar arası İlişkiler Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 9 – Uluslar Arasi Iliskiler En Iyi Universite Bolumleri 300x168 1

Hiçbir Devlet dost değildir, her ilişki çıkar ilişkisine dayanır tezi üzerinden ilerleyen bu bölüm mezunları devletlerin kriz yönetimi, siyasi ve politik ilişkileri için kilit noktalardır. Eğer uluslar arası ilişkiler mezunları kendilerini geliştirir ise Dış İşleri Bakanlığı, özel şirketler ve Uluslar arası ticaret alanında kolaylıkla istihdam edilebilirler. En yüksek maaş alan bölümler arasında olmasıda Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün en iyi yönlerinden biri.

Nükleer Mühendisliği Bölümü

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 10 – Nukleer Muhendisligi En Iyi Universite Bolumleri 300x145 1

Son yıllarda nükleer alanda yapılan çalışmalar nükleer mühendislerine karşı ilgiyi arttırmışdır. Ülkemizde pek bir rağbet görmese de Yurt Dışında özellik ile Rusya, Amerika, Almanya gibi büyük Devletlerin ihtiyaç duyduğu ve öncelik verdiği bölümlerin arasındadır.

Bilgisayar Mühendisliği

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 11 – Bilgisayar Muhendisligi En Iyi Universite Bolumleri 300x200 1

Teknoloji çağı Bilgisayar mühendislerine ihtiyaç bakımından gelişime açıktır. Hem gelecek vaat eden hem de eğitimi ve eğitim sonrası oldukça eğlenceli ve zevkli bir bölüm olan Bilgisayar Mühendisliği, Yazılımsal ve Donanımsal olarak bir çok alanda rahatlıkla kazanç sağlayabilecek bölümlerden biridir. Bilgisayar Mühendisliğini daha ayrıntılı araştırarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Elektrik Mühendisliği

İş Olanakları Yüksek Üniversite Bölümleri 12 – Elektrik Muhendisligi En Iyi Universite Bolumleri 640x315 2
Elektrik Mühendisliği

Robot çağında Elektrik Mühendislerine donanımsal açıdan birçok görev düşmektedir ve bu noktada iş bulma olanakları oldukça geniştir. Ülkemizde oldukça ciddi bir açığı olan bu bölümün, bazı Üniversitelerimiz de ayrı ayrı dallara ayrılarak Elektrik ve Elektronik Mühendisliği tek bir bölümde buluşarak Güç Mühendisliğini ortaya çıkarmaktadır.

Atladığımız veya merak ettiğiniz bir şey varsa yorumlarda belirtin…


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları