iPhone 12’nin kamerası ile ilgili üzücü haber


0

iPhone 12 hakkında gerçekten çok fazla konuştuk. Karşılaştırmalar, bükülme ve dayanıklılık testeleri ya da iPhone 12’ler ile çekilmiş fotoğraflar… Hepsi Apple’ın bu yeni telefon serisi için olumlu gelişmeleri işaret etse de yeni ortaya çıktığı kadarıyla iPhone 12’nin kamera sensörü hakkında tatsız bir durum söz konusu.

iPhone 12’nin kamera sensörü değişimi için can sıkan durum

iFixit, iPhone 12’nin kamera sensörü için bir gelişmeyi aktardı. Bu gelişmeye göre telefonları parçalarına ayıran iFixit, iPhone 12’nin kamerasında yaşanan sorunlarda Apple Servisi’ne gidilmesi gerektiğini belirtiyor. Normalde iPhone’larda bir sorun yaşandığında tamir etmekte bir problem olmuyordu ancak şimdi iPhone 12’deki bir kamerayı başka bir iPhone 12 kamerasına takmak sorun çıkartıyor.

Tamir tarafında önceki modellerde böyle bir sorunun yaşanmadığını aktaran iFixit, kameranın kararlı bir şekilde çalışması için bulut tabanlı sisteme bağlanması gerektiğini söylüyor. Apple yazılım güncellemesiyle bu sorunun üstesinden gelebilir ancak iFixit’e göre böyle bir güncellemenin gelmesi beklenmiyor.

iPhone 12'nin kamerası ile ilgili üzücü haber 3 – iPhone 12 nin kamera sensoru 01

Geçen günlerde iPhone 12’yi parçalarına ayıran iFixit, telefonun tamir ve onarım puanını 10 üzerinden 6 olarak belirlemişti. Ekran ve batarya değişiminin oldukça kolay olmasının yanında arka camın kırılması telefonun bütün arka panelinin değişmesi demek olduğu için oldukça maliyetli hale geliyor.

Apple’ın iPhone 12 modelleri kullanıcıların eline ulaşmaya başladı ve pek çok olumlu yorum gelse de olumsuz yorumlar da bulunuyor. Özellikle tasarım tarafında insanların elini yaraladığı söylenen köşelerin yanı sıra telefonun yine çerçevelerinin soyulduğu gündeme gelmişti. Yine de Apple’ın en güçlü telefonları olan iPhone 12 serisi, dikkat çekmeyi başarıyor.

Kaynak:https://shiftdelete.net/iphone-12-nin-kamerasi-hakkinda-tatsiz-haber

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları