iOS kullanıcıları için en iyi korku oyunları listesi


0

Mobil oyun tercihlerinde korku oyunlarını seçenler hiç azımsanmayacak kadar çok. PC tarafında çok sevilen türlerden olan korku oyunları mobil tarafa gelince de oldukça çeşitli şekillerde karşımıza çıkıyor. Android tarafına kıyasla iOS kullanıcıları maalesef pek çok uygulamaya ücretli bir şekilde ulaşıyor. Yine de sizler için iOS için en iyi korku oyunları listesi hazırladık. Hem ücretli hem de ücretsiz en iyi korku oyunları listesi:

iOS için en iyi korku oyunları listesi

iOS kullanıcıları için pek çok oyun sunuluyor. Bu sunulan oyunlar arasında korku oyunları kategorisine eli gidenler için hazırladığımız listede zaten tutkunların bildiği klasikleşmiş mobil korku oyunları yer alırken aynı zamanda yeni keşiflere yelken açmayı sağlayacak oyunlar da bulunacak.

Ücretsiz iOS için en iyi korku oyunları

 1. 1 Dead by Daylight Mobile


  Dead by Daylight, Behavior Interactive tarafından geliştirilen koru türünde bir hayatta kalma oyunu olarak biliniyor. Dead by Daylight, Haziran 2016’da Microsoft Windows için piyasaya sürüldü, PlayStation 4 ve Xbox One’da yayımlanan oyun sonrasında mobil tarafa da geldi. Mobil tarafta hem iOS hem de Android kullanıcıları için sunulan oyunun, başarılı bir deneyim sunduğunu söylemek mümkün.

  Oyunun App Store bağlantısı

 2. 2 Hello Neighbor Hide & Seek


  Hello Neighbor serisini sevenler için App Store için özel olarak sunulan oyunun, genel anlamda oyunun dinamiklerine bağlı kalarak oluşturulduğunu söyleyelim. Bu sefer farklı bir hikâye ile karşımıza çıkan oyun, Neighbor olarak adlandırılan komşunun ve ailesinin dramatik hikâyesine odaklanıyor. Saklambaç oynamak üzerine kurulu olan mobil oyunda elbette gerilim yine had safhada tutuluyor.

  Oyunun App Store bağlantısı

 3. 3 Emily Wants to Play Too


  Yine diğer oyun platformlarında kendisini kanıtlamış ve mobil tarafa taşınmış bir oyunla karşı karşıyayız. Oyun gerilimin had safhada olduğu ve daha çok aniden çıkan canavarların yer aldığı korku algoritmasına dayanıyor.

  Oyunun App Store bağlantısı

  Ücretli iOS için en iyi korku oyunları

 4. 4 Little Misfortune


  Oynayacağınız oyunun grafiklerine önem veren ve hikâyesinin gerçekten de güçlü dayanakları bulunmasını isteyenler için güzel bir tercih olan Little Misfortune, gerek grafiklerinden gerekse karakterlerin özgün hikâyelerinden tam bir indie korku oyunu deneyimi sunuyor.

  Oyunda bir sesin sizi yönlendirmesi ve bazı görevleri yaptırması ve verdiğiniz kararlar ile ilerliyorsunuz. Gerek görüntüsü gerek ilerleyişi açısından oyunun beğenildiğini söylemek mümkün.

  Oyun 2019 yılında İsveç stüdyosu Killmonday Games tarafından geliştirildi ve neredeyse bütün oyun platformlarında yayımlandı. Bunlardan birisi de App Store oluyor. Oyun mağazada 49,99 TL’lik fiyat etiketiyle satılıyor.

  Oyunun App Store bağlantısı

 5. 5 Alien: Blackout


  Genel anlamda bakıldığında oyunun hem Google Play Store’da hem de Apple App Store’da yer aldığını görüyoruz. Klasik bir uzaylı hikâyesine dayanan oyunun farklı bir deneyim aramak istemeyenlerin sığınacağı bir korku oyunu olacağını söylemek mümkün.

  Oyun mağazada 2,99 TL’ye oynanabiliyor.

  Oyunun App Store bağlantısı

 6. 6 Five Nights at Freddy’s


  Oyunun pek çok oyun platformunda yer aldığını söylemek mümkün. Five Nights at Freddy’s, Scott Cawthon tarafından geliştirilen bağımsız bir oyun. Oyun basit bir kontrol dinamiği gerektirse de gece elektiriğin gitmesiyle birlikte ortaya çıkan Freddy, oyuncuların gerginliğinin artmasına zaman zaman da korkmasına neden oluyor. Oyun App Store tarafında 19,99 TL’ye oyunseverlerin karşısına çıkıyor.

  Oyunun App Store bağlantısı

 7. 7 The School: White Day


  Akıllara Lucius adlı korku oyunun gelmesine neden olan The School, kapalı mekânda geçen korku oyunları arasında yer alıyor. Oyun Asya korku hikâyelerinden aldığı ilham ve Sonnori’nin geliştirci imzasıyla birlikte oyuncuların karşısına çıkıyor. Farklı dokümanların toplanmasıyla ilerleyen hayatta kalma korku oyunu, App Store tarafında 49,99 TL’ye satılıyor.

  Oyunun App Store bağlantısı

 8. 8 Dark Echo


  Dark Echo farklı bir oyun deneyimi arayanların ortak noktası olarak seçtiği oyunlar arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise karanlık labirentler içinde sadece kendi ayak seslerinizden yararlanarak ilerleyebildiğiniz bir yolun bulunması. Mutlaka kulaklık ile oynanması gereken oyunda tamamen karanlık olan ekranı kontrol ediyorsunuz. Duyduğunuz seslere doğru yönelmeniz gereken Dark Echo, karanlıktan korkan kişilerin gerçekten de gerilebileceği bir oyun.

  Oyundaki labirentte yürüdüğünüz tabana dokunduğunuzda ya da duvara çarptığınızda beyaz ses dalgaları yayılıyor ve bu dalgalar karanlıkta görülmeyen nesnelere çarparak yolunuzu oluşturmanızı sağlıyor. Buraya kadar işler daha sakinken, kırmızı ses dalgalarının yayıldığı ve korkunç seslerin geldiğini duyacaksınız bu sebeple oyun gerçekten de korkunç bir deneyim sunuyor diyebiliriz.

  Oyunun fiyatı: 12,99 TL

  Oyunun App Store bağlantısı  Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-kullanicilari-icin-en-iyi-korku-oyunlari-listesi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları