iOS 14 için AirPods otomatik geçiş nasıl kapatılır?


0

Apple, iOS 14 ile AirPods ve AirPods Pro kulaklıklarına yeni bir otomatik geçiş özelliği ekledi. Bu özellik; başka bir Apple cihazında içerik oynatmaya başladığınızda, AirPods bağlantısı otomatik olarak geçiş yapıyor. Ancak, bazı kullanıcılar için bu özellik kullanışsız olabiliyor ve önceki sürümlerde olduğu gibi her cihaza manuel olarak bağlanmayı tercih ediyor. Tam da burada AirPods otomatik geçişi nasıl kapatılır? Sorusu akla geliyor. İşte otomatik geçiş kapatma yöntemi.

iOS 14: AirPods otomatik geçiş nasıl kapatılır?

iPhone ve iPad’i standart bir şekilde kullanıyorsanız, AirPods otomatik geçişi çok kullanışlı bir özellik olarak görünüyor. iPad’de video oynatırken telefonunuzda müzik dinlemek gibi aygıtlarınızı aynı anda sıklıkla kullanan biriyseniz, otomatik geçiş bu noktada sıkıntı yaratabilir.

iOS 14 için AirPods otomatik geçiş nasıl kapatılır? 3 – ios 14 airpods otomatik gecisi nasil kapatilir 768x477 1

Otomatik anahtar ayarı, cihaz bazında değiştirilebilir. Örneğin, AirPod’larınızın telefonunuza otomatik olarak bağlanmasını önlemek istiyorsanız şu adımları izlemelisiniz:

– AirPod’larınızı iPhone’a bağlayın.
Ayarları açın.
Bluetooth‘a dokunun.
– AirPod’larınızı bağlı cihazlar listesinde bulun ve satırın sağındaki küçük (i) düğmeye basın.
– ‘Bu iPhone’a bağlan‘ ayarına dokunun.
– Ayarı ‘Otomatik Olarak’ yerine ‘Bu iPhone’a En Son Bağlandığında‘ olarak değiştirin.

Sahip olduğunuz ve AirPods için otomatik geçişi devre dışı bırakmak istediğiniz her cihaz için bu adımları tekrarlayın. Otomatik geçiş, iOS 14 çalıştıran tüm iPhone ve iPad’lerde ve Big Sur çalıştıran Mac’lerde destekleniyor.

‘Bu iPhone’a En Son Bağlandığında’, AirPod’ların yalnızca aynı cihaza önceden bağlanmışlarsa cihaza bağlanacağı anlamına gelir. Örneğin, AirPod’larınızı telefonunuzla yatmadan önce kullanıyorsanız, AirPod’larınızı kulaklarınıza koyduğunuzda sabahları otomatik olarak iPhone’a yeniden bağlanmaya çalışacaklar. Bir başka deyişle, otomatik geçiş özelliği gelmeden önceki halde kullanmaya devam edersiniz.

‘Otomatik’ seçeneği ise, AirPod’ların cihazlar arasında geçici olarak geçiş yapmasına izin veren yeni varsayılan davranıştır. Örneğin, AirPod’larınız iPad’inize bağlıysa ve ardından iPhone’unuzun Müzik uygulamasında Oynat’a basarsanız, AirPod’lar iPad yerine iPhone’a bağlanır. AirPod’lar geçiş yaparken iPad’inizde bir video izliyorsanız, video otomatik olarak duraklatılacaktır.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-14-airpods-otomatik-gecis-nasil-kapatilir

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları