Internet Explorer için yolun sonu; tarih açıklandı!


0

Microsoft’un Windows işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunduğu Internet Explorer diğer rakipleri karşısında bir türlü ön plana çıkmayı başaramadı. Google Chrome, Firefox ve Opera gibi rakiplerinin gerisinde kalan Internet Explorer ve Chromium tabanlı olmayan Edge için yolun sonuna gelindiği resmen açıklandı.

Internet Explorer için son tarih açıklandı!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, blog sayfasında paylaştığı açıklama ile birlikte iki internet tarayıcının fişinin çekileceğini belirtti. Genel kullanıcı kitlesinin Explorer ve Chromium tabanlı olmayan Egde’den memnun olduğunu söylemek güç. Chromium tabanlı Edge’de beklenenden daha iyi bir noktaya geldiği için böyle bir karar aldı. Şu an Chromium tabanlı Edge dünya genelinde en çok kullanılan ikinci internet tarayıcısı konumuna geldi.

Internet Explorer için yolun sonu; tarih açıklandı! 3 – internet explorer devri bitiyor iste tarihi

Microsoft tarafından yapılan açıklamalar göre, Internet Explorer 11 Ağustos 2012‘de OneDrive, Outlook, Office 365 ve benzeri uygulamalarda kullanılamaz hale gelecek. Microsoft Teams kullanıcıları ise 30 Kasım 2020‘de Explorer 11 kullanamayacak.

Öte yandan, 9 Mart 2021 tarihinde Edge’ye güvenlik güncellemesi gelmemeye başlayacak. Yani bu tarihten sonra Microsoft, Edge’yi kendi başına bırakacak. Bu da uygulamanın sonuna gelindiğini gösteren. bir başka etken.

Miicrosoft’un aldığı kararlar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/internet-explorer-devri-bitiyor-iste-tarihi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları