Instagram’dan Reels için hoş olmayan değişiklik


0

TikTok benzeri Instagram Reels, yakın zaman önce Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Kısa videolar eklemeyi, düzenlemeyi ve paylaşmayı sağlayan bu özellik kısa süre içinde binlerce videoya ev sahipliği yaptı. Hal böyle olunca tasarımcılar da Instagram Reels için farklı planlar yapmaya başladı. Facebook’a bağlı şirket için bu özellikle ilgili yeni ortaya atılan değişiklik hoş karşılanmıyor.

Instagram Reels butonu geliyor olabilir 

İnsanların özellikle yıllardır kullandıkları uygulamalarda değişikliklere alışmaları zordur. Alışmak zordur elbette imkânsız değildir ancak yine de Instagram’ın Reels için yaptığı planlar dahilinde keşfet butonu yerine Reels simgesinin gelecek olması şimdiden tartışmalara neden olmuş durumda. Bir teknoloji analisti olan Josh Constine, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla tartışmanın fitilini ateşledi.

Instagram’da Reels için bir buton olmasının gerekliliğini savunan Constine’ye cevaplar ise gecikmedi. Instagram’ın bu özelliği test ettiğini paylaşanlar oldu:

Yıllardar Instagram’da bulunan ve ana sayfanın yanında konumlandırılan keşfet butonu, Reels videoları için yeni bir görünüm kazanacak. Bunun ortaya çıkmasıyla birlikte tepki gösteren kullanıcılar böyle bir değişiklik istemediklerini belirtiyor. Yine de bazen değişiklik iyi olabilir. Yeni Instagram görünümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın.


Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-reels-icin-hos-olmayan-degisiklik


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları