Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır - Instagram da Canlı Yayın Açma - eniyilerde.com
Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır – Instagram da Canlı Yayın Açma – Eniyilerde.com

Facebook, Twitter’ın sonrasında en çok zaman geçirilen sosyal ağ programı Instagram, canlı yayın yapma ve kaybolan fotoğraf/video paylaşma özelliği ile görülmemiş paylaşım özelliğine sahip oldu. Android ve iPhone kullanıcıları amacıyla çok yakında Instagram Stories üzerinden canlı video ve kaybolan video, fotoğraf gönderme özelliği aktif edilecek. İnstagram canlı yayın nasıl açılır bu yazımızda öğrenelim.

Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma programının belki de tek eksik özelliği canlı yayın yapma, canlı video paylaşma nihayet kullanıma açılıyor. Şimdilik dünya çapında aktif edilmeyen güncellemeyle beraber Instagram üzerinden takipçilerinize canlı olarak görüşebileceksiniz. Her gün 100 milyondan çok kullanıcının kullandığı Instagram Stories’e eklenen canlı video başlatma özelliği hem Android hem de iPhone kullanıcıları amacıyla eş vakitli ileriki güncellemeyle sunulacak. Eywallah Instagram’dan nasıl canlı yayın yapılacak? Canlı video paylaşımı nasıl olacak?

instagram da Canlı Yayın Nasıl Açılır

Uygulamada canlı yayın özelliği Instagram Hikayeler’e bağlı olarak çalışıyor. Instagram Stories, bildiğiniz üzere açık süreliğine yayında olan, ardından otomatik olarak kaybolan fotoğraf ya da videolar paylaşmanıza izin veriyor. Instagram canlı yayın nasıl yapılır diye merak edenler ve canlı yayın yapamıyorum diyenler yeni güncellemeyle beraber bunun dışında canlı yayın yapma ihtimaline sahip olacaksınız. Bu noktada canlı yayın süresinin 1 saate kadar sınırlandırıldığını belirtmekte yarar var deyip takipçilerinize nasıl canlı yayın başlatacağınıza geçmek istiyorum.

  • Instagram’ı son versiyona güncellediğinizde arayüzün değiştiğini fark edeceksiniz. Canlı yayın başlatmak amacıyla ilk önce sol üstteki kamera simgesine tıklıyorsunuz ya da sağa kaydırma yapıyorsunuz.
Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır – Instagram da Canlı Yayın Açma – Eniyilerde.com
  • Instagram Stories özelliğini tüketiyorsanız bu ekran yabancı gelmeyecektir. Canlı yayın başlatmak amacıyla tek yapmanız gereken en altta parmağınızı kaydırarak “Canlı Video Başlat” moduna geçmek. Canlı yayına başladığınız zaman takipçilerinize bildirim gidecektir. Canlı yayında iken akan yorumlardan beğendiğinizi başta tuttruabilir, yorumları kapatabilirsiniz.
  • Takip ettikleriniz canlı yayına başladıklarında nasıl fark edeceksiniz? Hikaye paylaşan dostlarınızı görüldüğü tepe noktada kullanıcı adlarının altında LIVE ibaresi olanlar canlı yayında manasına gelirken, Keşfet sekmesine giderek o anda tanınmış canlı yayınları da görme şansınız var.

İnstagram Canlı Yayın ı Kaydetme

Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır - Instagram da Canlı Yayın Açma - Eniyilerde.com

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf/Video Paylaşma

  • Canlı yayın özelliği ile beraber eklenen Snapchat’ten herkesin bildiği kaybolan fotoğraf ve video gönderimi de eklendi. Dilediğiniz şahıs ya da gruba görüntülendiği kaybolan video ya da fotoğraf göndermek amacıyla tek yapmanız gereken parmağınızı sağa kaydırıp kamerayı açmak, fotoğraf/videonuzu çekip sonrasında sağ aşağıdaki oka dokunmak. Son olarak göndereceğiniz şahıs ya da grubu seçip “Gönder” düğmesine dokunuyorsunuz.
Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır - Instagram da Canlı Yayın Açma - Eniyilerde.com
Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır – Instagram da Canlı Yayın Açma – Eniyilerde.com
  • Sizinle paylaşılan bu özel fotoğraf ve videoları görmek amacıyla de sağ üstteki uçak simgesine dokunuyorsunuz. Burada en üstte görüntülediğinizde uçup gidecek fotoğraf/videolar paylaşan takipçilerinizi altında da direkt mesajlarınız görüntüleniyor.

Anlamadığınız bir yer olursa yorum veya iletişim kısmından isterseniz Eİ Forumu kullanarak sorabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
HMM HMM
0
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
OMG OMG
0
OMG
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Kenan

Emektar Üye

eniyilerde.com

Yorumlar

yorum

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Liste
İlgi Çekici Bir Liste Oluştur
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
GIF
GIF Formatı
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF