İkinci el telefon düzenlemesi nedir? (Video)


0

Son günlerde birçok kişi “İkinci el telefon düzenlemesi nedir?” sorusunun cevabını arıyor. İkinci el telefon piyasası için devreye giren Ticaret Bakanlığı, “İkinci el telefona zam gelecek mi?” sorusunu gündeme taşıdı.

İkinci el telefon düzenlemesi nedir?

İkinci el otomobil satışlarından sonra ikinci el telefon satışları ve ikinci el tablet satışları için de yeni bir çalışma başlatıldı. Bundan böyle “yenilenmiş ürün” olarak adlandırılan cihazlar, bir garanti belgesi eşliğinde tüketicilerin güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bu düzenleme sayesinde kullanılabilen,ekonomiye geri kazandırılabilen ve daha uygun fiyatlı olan ikinci el ürünlerin ön plana çıkacağını ve bu uygulamanın insanların ilgisini çekeceğini düşünüyor. Pekcan, her yenilenmiş cihazın bu düzenlemeye tabi olmayacağını belirtti.

İkinci el telefon düzenlemesi nedir? (Video) 3 – ikinci el telefon duzenlemesi nedir video 1

Henüz geliştirilme aşamasında olan bu düzenleme birçok kullanıcıyı ilgilendiriyor. Zira özellikle akıllı telefonlarda şahit olunan ani fiyat değişiklikleri, kullanıcıların bütçe planlarına uygun olmayabiliyor.

İkinci el cihazların en az 12 ay garanti kuralı ile korunacağı bildirildi. Yenileme merkezleri, Ticaret Bakanlığından “yenileme yetki belgesi” alarak ikinci el elektronik cihaz olarak adlandırılan ürünlerden gelir elde edebilecek.

İkinci el telefon düzenlemesi nedir? (Video) 4 – ikinci el telefon duzenlemesi nedir video 2

Bu videomuzda “İkinci el telefon ve tablet satışlarından vergi alınacak mı?” ve “İkinci el telefonda garanti nasıl olacak?” gibi önemli soruların cavabı yer alıyor. Dilerseniz sizi ilgili video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

İkinci el telefon piyasası büyük değişiklikler aracılığıyla kullanıcıların harcamalarını yeniden yapılandıracak. Sizce ikinci el telefona zam gelecek mi ve ikinci el telefon düzenlemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Kaynak: https://shiftdelete.net/ikinci-el-telefon-duzenlemesi-nedir-video


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları