Hepinizin merak ettiği bir yazı olmuştur ve her gün siteye girip o yazıyı kontrol etmekten bıkmış ta olabilirsiniz işte her gün sizi sitelere girmekten kurtaracak çevirim içi içerik takip araçları.

Webmasterların çoğu bu tür içeriklere ihtiyaç duyar google, yandex vs sitelerini takip edenler bu tür gelişmelerden anında haber almak istiyorsanız bu uygulamaları kullanmalısınız.

  • Bu sayede yeni iş fırsatlarından,
  • İndirimlerden,
  • Yazdığınız içeriklerin güncelliğinden,

tutunda bir çok yerdeki gelişmelerden anında haber almanız size fayda sağlayabilir.

İşte karşınızda o araçlar ;

Wachete

Bir Sitedeki İçerik Değişikliklerinden Sizi Haberdar Eden Araçlar – Eniyilerde.com

Wachete çevrimiçi içerikleri takip etme konusu ile ilgili dünya genelinde tercih edilen en kapsamlı araçlardan biri olarak biliniyor. Onu özel kılan şey; şifre korumalı ve login olmanız gereken sayfalardaki içeriği bile sizin amacıyla denetim edebiliyor olması. Üstelik sayfaların JavaScript gibi hareketli sayfalarla şekil verilmiş olması Wachete’nin çalışmasını etkilemiyor.

İnternet sitesindeki bütün alt ve üst sayfaları mercek altına alabilen Wachete, sayfaları fiziki konumlardan ziyaret ederek denetim de yapabiliyor. Popüler araç, ortaya gelen farklılıklari e-posta sayesinde ya da Wachete’nin mobil programı üzerinden bildirim olarak gönderiyor. Sayfada birkaç değişik farklılık olması şansına rağmen Wachete sayfaların birer hafıza kopyasını 6 ay süresince saklayarak size tam denetim sunuyor.


Bir Sitedeki İçerik Değişikliklerinden Sizi Haberdar Eden Araçlar – Eniyilerde.com

Fakat bu uygulamanın en güzel özellikleri ise premium olarak alınabiliyor. Ücretsiz plan kullanıcıları toplam 5 sayfayı günlük vakit aralıklarıyla takip edebiliyor. Login prosedürü gerektiren sayfalar amacıyla ise premium bir paket kullanıyor olmanız gerekiyor. Yine de bu 5 sayfa hakkının çoğu yönden işinize yarayacağını düşünüyorum.

OnWebChange


Bir Sitedeki İçerik Değişikliklerinden Sizi Haberdar Eden Araçlar – Eniyilerde.com

Eğer tam ve net bir bulguyu (bir ürünün fiyat farklılığı gibi) izlemek istiyorsanız, OnWebChange’i kullanmak isteyebilirsiniz. OnWebChange çoğu yönden Wachete kadar kuvvetli bir vasıta değil. Bazı öne çıkan özellikleriyse onu kuvvetli bir online içerik takibi aracına dönüştürüyor.

OnWebChange’in en kullanımı kolay özelliklerinden biri; ziyaretçilerinizin internet sitenizdeki rastgele bir sayfayı izlemesine yardımcı olan bir düğmeyi sitenize yerleştirmenize yardımcı olması. OnWebChange, arkadaşlarınız ya da iş ortaklarınızla değişimi paylaşmak istediğinizde ayrıntılı farklılık önizlemesi iletmenize yardımcı olan “Change Report” isminde evlere şenlik bir özelliğe de sahip.

Change Report özelliği, sayfadaki değişimi tamamiyle mercek altına alarak ilişkilendirilmesi bir rapor sunuyor. Böylece linki paylaştığınız şahıslar sayfadaki içerik, görseller, dokümanlar ve PDF dosyalarının tam olarak ne şekilde değiştiğini gözlemeleme ihtimaline sahip oluyor.

Ücretsiz olarak 3 internet sayfasını takip etmenize izin veren OnWebChange’in çoklu dil özelliğine sahip olması bir diğer avantajı. Sayfalarda ortaya gelen değişimler ile ilgili mobil bildirim gönderebilen servis, isterseniz bildirimleri e-posta sayesinde e-posta adresinize gönderebiliyor.

ChangeTower


Bir Sitedeki İçerik Değişikliklerinden Sizi Haberdar Eden Araçlar – Eniyilerde.com

ChangeTower, 3 değişik adresi bedava olarak takip edebileceğiniz bir diğer kullanımı kolay içerik takip aracı. Bulut tabanlı olarak çalışan ChangeTower’ı listedeki başka yazılımlardan ayıran özelliği ChangeTower’ın sitenin görünün yüzü dışındaki bilgiler takip edebilmesi. ChangeTower takip ettiğiniz URL’lerde ortaya gelen içerik değişikliklerinin yanı sıra resim değişimler, anahtar sözcük değişimleri ve kod değişikliklerini kayıt altına alıyor. Kapsamlı araştırmalarınız amacıyla ChangeTower’ın ekmeğini yeme şansınız bulunduğu kesin.


Bir Sitedeki İçerik Değişikliklerinden Sizi Haberdar Eden Araçlar – Eniyilerde.com

Hedef URL kaynaklarının kullanılabilirlik halini daimi denetim eden servis, takibe aldığınız URL’lerden biri ulaşılamaz duruma geldiği zaman sizi durumdan haberdar edebiliyor. Sadece e-posta bildirimleri gönderen ChangeTower, bedava hesabını kullanıyor olsanız bile sayfa üstünde ortaya gelen farklılıklar amacıyla 3 aylık arşiv desteği sayesinde görüntüleme servisi sunuyor.

ChangeTower’ın sizi şaşırtacak yönü ise gönderdiği olağanüstü ayrıntılı rapor eder olacaktır. Sayfadaki değişimler ile ilgili içerik detayı, değişimleri gösteren ekran görüntüsü ve HTML kaynağında ortaya gelen bütün değişilikleri bildiriyor. Faydalı özellikleri göz önüne alındığında bence ChangeTower rakiplerinizi daimi izlemek amacıyla kullanmak mümkün bir vasıta gibi duruyor.

Arkadaşlar umarım işinize yarayan sitelerdir. Diğer yazılarımı takip edebilirsiniz. Sonraki yazıda görüşmek üzere. 🙂


Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
HMM HMM
0
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
OMG OMG
0
OMG
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Facebook Yorumları

yorum

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error:
Bir format seç
Serbest Yazı
Görseller, videolar ve bağlantılar kullanarak bir yazı oluştur.
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular oluştur.
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular oluştur.
Liste
İlgi Çekici Bir Liste Oluştur
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Anket
Bir şeye karar verme ya da görüş belirlemek için oylama içeriği oluştur.
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları