Huawei Y9a tanıtıldı! İşte özellikleri


0

Amerika tarafından maruz kaldığı çeşitli yaptırımlara rağmen akıllı telefon pazarının en büyük markalarından biri olmayı sürdüren Huawei, orta segmentte rekabet edecek yeni bir telefon daha duyurdu. Huawei Y9a özellikleri açıklandı ancak cihazın fiyatı henüz duyurulmadı.

Huawei Y9a resmi olarak duyuruldu

Markanın tanıttığı yeni cihaz tasarımıyla dikkat çekiyor. Ekran kasa oranı yüzde 92,5 olan akıllı telefonun; ekran boyutu 6,63 inç olurken, çözünürlüğü FHD oldu. Ayrıca cihazın LCD panele sahip olduğunu da eklemekte fayda var.

Huawei Y9a özellikleri, donanım tarafında da segmentini baz aldığımızda gayet iyi diyebiliriz. Cihazın kalbinde MediaTek G80 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemcinin Qualcomm tarafındaki rakibi ise Snapdragon 665 oluyor. Ayrıca 12 nm fabrikasyon sürecinden çıkan Helio G80, 2 GHz hızında çalışan iki adet Cortex A75 ve 1.8 GHz hızında çalışan altı adet Cortex A55 çekirdeğinden oluşuyor. Telefonun RAM kapasitesi 8 GB olarak karışımıza çıkarken, depolama kapasitesi 128 GB oluyor.

Huawei Y9a tanıtıldı! İşte özellikleri 3 – huawei y9a ozellikleri 1

Cihazın kamera tarafına gelirsek, ilk olarak arka kamera kurulumunun tasarım olarak Mate 30’u ve Enjoy serisini anımsattığını söyleyebiliriz. Bu dörtlü kurulumda; f/1.8 diyafram değerine sahip 64 Megapiksel ana kamera, f/2.4 diyafram değeriyle gelen 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel de derinlik algılayıcı kamera yer alıyor. Telefonun ön tarafında ise pop-up kamera karşımıza çıkıyor. Bu kameranın çözünürlüğü ise 16 Megapiksel olarak açıklandı.

Cihazın 4.300 mAh kapasitesinde bir batarya ile raflardaki yerini alacağı belirtildi. Ayrıca telefon 40W süper hızlı şarj desteğine de sahip olacak.

Android 10 ile gelecek olan Huawei Y9a, üç renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Bu renkler; Space Silver, Sakura Pink ve Midnight Black olarak duyuruldu. Cihazın fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak:https://shiftdelete.net/huawei-y9a-ozellikleri

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları