Bir hosting firması nasıl olmalıdır ? Bir hosting firmasının genel özellikleri neler olmalıdır ? Hositng alırken nelere dikkat etmeliyiz ? bu soruları cevapladığımız konumuza hoşgeldiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra websiteniz veya blogunuz için doğru hosting şirketini seçmek daha kolay olacaktır. Hadi başlayalım…

Hosting Nedir ?

Bu soruya birçok konumda cevap verdim bu konuda da kısaca anlatmak isterim. Hosting insanların ve şirketlerin kendi web sitelerini yaratmak ve kurmak için aynı zamanda karşıdaki kullanıcılarına ürün ve fikirlerini paylaşması ve bu bilgilerin depolanması için ihtiyaç duyulan şeye hosting denir. Bir web sitesi kurarken kesinlikle Alan Adı(Domain) ve Hosting’e ihtiyaç duyarsınız. Kurumsal bir web sitesi ile hedeflenen bölgedeki müşterilere daha kolay ulaşmanızı sağlamakla birlikte, kişisel web sitesi ile kendi görüş ve düşüncelerinizi arkadaş çevrenizin ötesine uzanan bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Bir çok şahıs bir alan adı satın alır ve şahıs ilk kez satın aldığı alan adının sitesine girdiğinde karşılarına bir şey çıkmadığı zaman epey bir şaşırır. Esasında bu sırada döneme hosting girer. Yapacağınız işlemler ve kendi sitenizin barınacağı bir internet hosting firması seçmeniz gerekmektedir.

Günümüzde hosting firmaları aniden çok imtiyaz sunarlar. Şimdi sizlere bir hosting firmasının taşıması gerektiği özellikleri sunacağım.

Müşteri Hizmetleri ve Teknik Servis

Bir Hosting Firması Hangi Özellikleri Taşımalıdır ? - Eniyilerde.com
Bir Hosting Firması Hangi Özellikleri Taşımalıdır ? – Eniyilerde.com

Hatalar olabilir ve insanlar her vakit hata yapar. Bu hatalarla beraber insan hatası olmayan donanımsal hatalarda olabilir. Hosting firmasında ve kendi internet sitenizde o bölgeye çıkan problem ve sıkıntıları giderebilecek ve yardımcı olabilecek 7/24 teknik destek yayınlayan bir internet hosting firmasını tercih etmeniz çok önemlidir. Teknik destek ekibine her an ulaşabilmeniz , internet siteniz ile alakalı sıkıntıları kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır.

Güvenlik

Hosting firması güvenliği - eniyilerde.com
Hosting firması güvenliği – eniyilerde.com

Emniyet gerçekte şahsi değilde , kurumsal şirketler amacıyla çok ön plandadır. Sitenize yapılacak rastgele bir saldırı, usulsüzlük, yasadışı unsurlar, güvenlik sertifikaları gibi olaylardan sitenizi korur ve aynı vakitte online alış veriş yaparkende müşterilerinizin güvenini kazanmanızı sağlar. Bu yüzden bir WebHosting firmasının sahip bulunduğu güvenliği çok önemlidir.

Alan Adı Barındırma

Hosting Firması Alan Adı Barındırma - Eniyilerde.com
Hosting Firması Alan Adı Barındırma – Eniyilerde.com

Önde gelen ve nitelik bir WebHosting firmasının aniden çok Alan Adı(Domain) barındırma sahip olup müşterilerini sunuyor olması çok mühim husustur. Bu sayede bir çok domain üstünde çok kullanıcıyı hitap edebilecek bir sisteme sahip olurlar. Yeni site ve alan adı amacıyla ayrı plan meydana getirmek yerine, tek bir planda bu ihtiyaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Güçlü Web Sunucusu

Hosting Firması Güçlü Web Sunucusu - eniyilerde.com
Hosting Firması Güçlü Web Sunucusu – eniyilerde.com

Birçok WebHosting firması süratli ve hatasız beklenen performansı sağlamasına yardımcı olmak amacıyla detaylı internet server çeşitleri sunarlar. Bunların içlerinden en iyisi LiteSpeed çoğu WebHosting firması amacıyla en iyi seçeneklerden biridir. Sitenizin tıklandığında açılma zamanı ve site içinde uygulanan prosedür süratleri kuvvetli bir internet server ile mümkündür. Bu yüzden hem şahsi hemde kurumsal olarak bir WebHosting firmasından en çok aranan özelliklerden biridir.

Özelleştirilebilir Temalar

Hosting Firması Genel Özellikleri - eniyilerde.com
Hosting Firması Genel Özellikleri – eniyilerde.com

Bir internet sitesine dosya barındırma hizmeti sunmak hosting firmasının en mühim özelliği olmakla birlikte, hususta sağladığı ölçütler tercih nedeni olmaktadır. Sitenizin yalnızca değişik görünmesini değil, güzel bir tasarıma sahip olması da bir o kadar önemlidir. İhtiyaçlarınız amacıyla doğru tertip ve yerleşiminin olması önemlidir ve şayet bir internet barındırma firması bunu desteklemiyorsa, diğer bir firma tercih edilmelidir.

Evet arkadaşlar umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Eğer sorularınız varsa bunu ister yorumlardan isterseniz iletişim bölümünden sorabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
HMM HMM
0
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
OMG OMG
0
OMG
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Kenan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Liste
İlgi Çekici Bir Liste Oluştur
Meme
Upload your own images to make custom memes
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı