114
Share via
16 shares, 114 points

Bir hosting firması nasıl olmalı ? Bir hosting firmasının genel özellikleri neler olmalıdır ? Hositng alırken nelere dikkat etmeliyiz ? bu soruları cevapladığımız konumuza hoşgeldiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra websiteniz veya blogunuz için doğru hosting şirketini seçmek daha kolay olacaktır.

Hosting Nedir ?

Daha detaylı bilgi isterseniz (Domain Nedir ?) (Hosting Nedir ?) (Domain, hosting Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?)

Bu soruya birçok konumda cevap verdim bu konuda da kısaca anlatmak isterim. Hosting insanların ve şirketlerin kendi web sitelerini yaratmak ve kurmak için aynı zamanda karşıdaki kullanıcılarına ürün ve fikirlerini paylaşması ve bu bilgilerin depolanması için ihtiyaç duyulan şeye hosting denir. Bir web sitesi kurarken kesinlikle Alan Adı(Domain) ve Hosting’e ihtiyaç duyarsınız. Kurumsal bir web sitesi ile hedeflenen bölgedeki müşterilere daha kolay ulaşmanızı sağlamakla birlikte, kişisel web sitesi ile kendi görüş ve düşüncelerinizi arkadaş çevrenizin ötesine uzanan bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Bir çok şahıs bir alan adı satın alır ve şahıs ilk kez satın aldığı alan adının sitesine girdiğinde karşılarına bir şey çıkmadığı zaman epey bir şaşırır. Esasında bu sırada döneme hosting girer. Yapacağınız işlemler ve kendi sitenizin barınacağı bir internet hosting firması seçmeniz gerekmektedir.

Günümüzde hosting firmaları aniden çok imtiyaz sunarlar. Şimdi sizlere bir hosting firmasının taşıması gerektiği özellikleri sunacağım.

Müşteri Hizmetleri ve Teknik Servis

Bir Hosting Firması Hangi Özellikleri Taşımalıdır ? - Eniyilerde.com
Bir Hosting Firması Hangi Özellikleri Taşımalıdır ? – Eniyilerde.com

Hatalar olabilir ve insanlar her vakit hata yapar. Bu hatalarla beraber insan hatası olmayan donanımsal hatalarda olabilir. Hosting firmasında ve kendi internet sitenizde o bölgeye çıkan problem ve sıkıntıları giderebilecek ve yardımcı olabilecek 7/24 teknik destek yayınlayan bir internet hosting firmasını tercih etmeniz çok önemlidir. Teknik destek ekibine her an ulaşabilmeniz , internet siteniz ile alakalı sıkıntıları kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır.

Güvenlik

Hosting firması güvenliği - eniyilerde.com
Hosting firması güvenliği – eniyilerde.com

Emniyet gerçekte şahsi değilde , kurumsal şirketler amacıyla çok ön plandadır. Sitenize yapılacak rastgele bir saldırı, usulsüzlük, yasadışı unsurlar, güvenlik sertifikaları gibi olaylardan sitenizi korur ve aynı vakitte online alış veriş yaparkende müşterilerinizin güvenini kazanmanızı sağlar. Bu yüzden bir WebHosting firmasının sahip bulunduğu güvenliği çok önemlidir.

Alan Adı Barındırma

Önde gelen ve nitelik bir WebHosting firmasının aniden çok Alan Adı(Domain) barındırma sahip olup müşterilerini sunuyor olması çok mühim husustur. Bu sayede bir çok domain üstünde çok kullanıcıyı hitap edebilecek bir sisteme sahip olurlar. Yeni site ve alan adı amacıyla ayrı plan meydana getirmek yerine, tek bir planda bu ihtiyaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Güçlü Web Sunucusu

Hosting firması nasıl olmalı - eniyilerde.com
Bir hosting firması nasıl olmalı – eniyilerde.com

Birçok WebHosting firması süratli ve hatasız beklenen performansı sağlamasına yardımcı olmak amacıyla detaylı internet server çeşitleri sunarlar. Bunların içlerinden en iyisi LiteSpeed çoğu WebHosting firması amacıyla en iyi seçeneklerden biridir. Sitenizin tıklandığında açılma zamanı ve site içinde uygulanan prosedür süratleri kuvvetli bir internet server ile mümkündür. Bu yüzden hem şahsi hemde kurumsal olarak bir WebHosting firmasından en çok aranan özelliklerden biridir.

Özelleştirilebilir Temalar

Bir internet sitesine dosya barındırma hizmeti sunmak hosting firmasının en mühim özelliği olmakla birlikte, hususta sağladığı ölçütler tercih nedeni olmaktadır. Sitenizin yalnızca değişik görünmesini değil, güzel bir tasarıma sahip olması da bir o kadar önemlidir. İhtiyaçlarınız amacıyla doğru tertip ve yerleşiminin olması önemlidir ve şayet bir internet barındırma firması bunu desteklemiyorsa, diğer bir firma tercih edilmelidir.

Evet arkadaşlar umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Eğer sorularınız varsa bunu ister yorumlardan isterseniz iletişim bölümünden sorabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
HMM HMM
0
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
2
Aşık oldum
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
OMG OMG
1
OMG
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

Facebook Yorumları

yorum

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Send this to a friend