Google Translate kullananlar için sevindirici haber


0

Google’ın Translate’i yıllar içinde geçirdiği dönüşümle birlikte doğruluk oranı çok yüksek çeviriler yapmaya başladı. Pek çok kişinin yardımını koşan bu Google servisi her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcılara daha iyi hizmet sunuyor. Ocak ayında fotoğraf üzerinden anlık olarak çeviri yapabilme imkânının da gelmesiyle çeviriler daha fonksiyonel hale gelmişti. Şimdi ise Google Translate yeni metin kaydetme özelliği ile karşımıza çıkıyor.

Google Translate yeni metin kaydetme özelliği

Gerçek zamanlı konuşmalarda bile çeviri imkânı sunan, Google Translate, metne dönüştürülmüş çevirilerinizi kaydetmenize izin veriyor. Uygulamada eksik bulanan ve beklenen özellikler arasında yer alan çevrilen metnin kaydedilme özelliği nihayet çeviri hizmetine ekleniyor.

Bu özelliğin öncesinde elinizde eğer çevrilmiş bir metin varsa bunu bir yere kopyala yapıştır yapmanız gerekiyordu. Şimdi ise bu işlemden kurtuluyorsunuz. Yeni özellik sayesinde Google’ın çeviri mobil uygulamasının içinden metinlerinizi kaydedip erişebilme imkânınız olacak.

Google yeni özelliğini Twitter üzerinden duyurdu. Mobil olarak sunulan bu özelliği kullanmak için yapılması gereken tek şey, kaydetmek istediğiniz metnin yanında yer alan yıldıza dokunmak ve kaydetmek. Daha sonra artık bir liste şeklinde kaydettiğiniz çeviri metinlerine ulaşabilirsiniz. Çok fazla metin kaydediyorsanız da bu metinleri organize edebilir veya adlandırabilirsiniz.

Google Translate uygulamasını en son sürümde kullandığınız takdirde bu özelliğe kavuşmanız muhtemel ancak bazı kişiler son sürümü indirmiş olmasına rağmen bu özelliğe ulaşamayabiliyor. Zaman içinde daha fazla kişinin bu özelliğe ulaşabileceğini söylemek mümkün.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-translate-kullananlar-icin-sevindirici-haber


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları