Google, TikTok rekabetini artırmak için hazırlanıyor


0

Kısa süre içerisinde tüm dünyada ünlenen ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, bazı hükümetler tarafından yasaklanmıştı. Google Discover, TikTok benzeri uygulamaların videolarını yayınlayacak.

Google, Short Videos ile TikTok rekabetini artıracak

TikTok, geçtiğimiz haftalarda veri sızıntısı skandalı ile gündeme gelmişti. Bazı güvenlik araştırmacıları yaptıkları incelemelerde TikTok dahil olmak üzere 34 adet Çin menşeili uygulamanın akıllı telefonlardan veri sızdırdığını iddia etti.

Google, TikTok rekabetini artırmak için hazırlanıyor 3 – google short videos ozelligi ile tiktok rekabetini artiracak 1 1

Hindistan hükümeti söz konusu tüm uygulamaları yasakladıktan kısa bir süre sonra ABD senatosu da yasak ile ilgili tasarıyı onayladı. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen teknoloji devleri birer birer TikTok rakibi özelliklerini duyurmaya başladı.

İlk olarak Instagram, Reels özelliği ile karşımıza çıkmıştı. Android kullanıcılarında bulunan Google uygulamasında bulunan Short Videos sekmesinde TikTok rakiplerinin kısa videolarını yayınlamaya başladı.

YouTube videoları, maç skorları ve hava durumu ile öne çıkan Google Discover, her ay yüz milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. TikTok’un Hintli rakibi Trell ve Google Area 120 projesi Tangi videolarını ön plana çıkaran yeni özellik sayesinde birçok uygulama daha hızlı büyüyecek.

Short Videos adlı sekmede bulunan içerikleri gizlemenize olanak tanıyan yeni özellik sayesinde daha fazla eğlenceli video keşfedebileceksiniz. Şirketin hangi kriterlere uyan içerikleri yayınladığı henüz belli değil. Ayrıca bazı analistler YouTube ekibinin Shorts adını verdiği TikTok benzeri bir sistem üzerine çalışmalar yaptığını iddia etti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-short-videos-ozelligi-ile-tiktok-rekabetini-artiracak

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları