Google AdSense Rehberi : AdSense Hakkında Her Şey


0

Google AdSense hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek istiyor musunuz?

İşte karşınızda A’dan Z’ye Google AdSense Rehberi.

Google AdSense Nedir ?
Google AdSense Nedir ?

Blog dünyasına girmeden önce, bloglardan nasıl gelir elde edilebileceği hakkında detaylı araştırmalar yaptım. Okuduğum tüm yazılardan en iyi reklamveren şirketin Google AdSense olduğuna karar verdim. (Dünyada ki kullanım oranına bakıldığına haksız olmadığımı düşünüyorum.)

Google AdSense’i Mart 2018’de kullanmaya başladım ve o zamandan beri yaklaşık 2000 TL kazandım. Ve her ay düzenli olarak kazancım artmakta.

Bu makale, AdSense hakkında bilmeniz gereken her şey önünüze serecek ve başka bir kaynağa ihtiyaç duymayacaksınız.

Bu makalede nasıl AdSense hesabı oluşturacağınız gibi temel bilgileri öğreneceksiniz ve AdSense’ten nasıl daha fazla kazanabileceğiniz konusunda gelişmiş ipuçları öğreneceksiniz.

Blogunuz için En İyi Reklamcılık Programı : Google AdSense

Blogunuzdan para kazanma söz konusu olduğunda, Google AdSense devamlı kazandıran reklam programıyla bizi strese sokmadan rahatça içerik oluşturmamızı sağlar. “Google” markasının verdiği güven faktörünüde düşünmemek olmaz. Diğer reklam programlarının yanında Google AdSense farkını kazançlarınızın zamanında yatmasıyla belli ediyor.

Kısaca AdSense alternatifi güvenilir ve iyi kazanç veren bir reklam programı benim gözümde yok diyebilirim.

Google AdSense nedir, ne değildir?

Google AdSense, yayıncıların ve blog yazarlarının içeriklerinden para kazanmaları için Google şirketi tarafınadan yayıncılara sunulan bir reklam programıdır. AdSense’in güzelliği, sunduğu reklamların kalitesidir. Reklamları, okuyucunun okuduğu makalenin konusuna (İçeriğe dayalı reklamlar) veya ziyaretçilerin kendi ilgi alanlarına göre gösterir.

Google ayrıca bir reklam şirketi olduğundan (birçok kullanıcı sadece arama motoru olduğunu düşünüyor, tabiki de böyle değil.), reklamverenlerine ve yayıncılarına değer katmaya odaklanmaktadır. AdSense’in tarihi hakkında konuşursak, bilmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır:

  • Google AdSense, Mart 2003’te kullanıma sunuldu
  • Google AdSense başlangıçta yayıncıları bir referans programından sonra seçmekteydi.

AdSense’i kullanmanın yararları nelerdir?

AdSense’in doğrudan faydalarından biri, Google tarafından meşru bir reklam programı olmasıdır.

AdSense nasıl çalışır?

Google AdSense Nasıl Çalışır ?
Google AdSense Nasıl Çalışır ?

AdSense, bir blog yazarının veya reklam yayıncısının online olarak para kazanmasını sağlar.

Google AdSense’ten onaylanmış bir hesabınız olduğunda, tek yapmanız gereken eklentilerle veya elle birkaç satır kod eklemek. Kodları sitenize eklediğinizde Google AdSense, reklamları farklı ölçütlere göre göstermeye başlayacaktır.

Reklam kodlarını ekledikten sonra odaklanmanız gereken tek şey sitenize kaliteli içerikler eklemek ve sitenize trafik çekmek olacaktır. Bu şekilde kazancınızda artacaktır. Çektiğiniz ziyaretçiler gösterilen reklamlara tıkladığında veya reklamlar gösterildiğinde para kazanmaya başlayacaksınızdır.

Kısaca hesabınız, Google AdSense tarafından onaylandığında tek yapmanız gereken kaliteli içerikler yazmak ve kullanıcı sayınızı arttırmak olmalı.

AdSense, içeriğe dayalı bir reklam ağıdır; bu, reklamların içeriğinize göre gösterileceği anlamına gelir. AdSense’in reklamları göstermesinin başka bir yolu da çerez yöntemidir. Kullanıcıların arama geçmişine dayanarak, daha iyi etkileşimi sağlayan hedefli reklamlar görüntülenir. Kısacası, AdSense okuyucuları ilgilendiren reklamların görüntülenmesini sağlar ve böylece diğer reklam ağlarında olduğundan daha fazla tıklama alırsınız ve daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Google AdSense Neden Diğer Reklam Ağlarından Üstün ?

Kolay Kullanım: Onaylanmış bir AdSense hesabınız olduğunda, yapmanız gereken tek şey tema dosyanıza bir kod eklemektir ve reklamlar içeriklerinizde yayınlanmaya başlar.

Korumalı: AdSense, mevcut en çok beğenilen ve tanınan reklam programlarından biridir. Ancak, AdSense tüm blog türlerini onaylamaz ve bir kez bir AdSense hesabına sahip olduğunuzda şanslısınız demektir, bundan sonra diğer sitelerinize kolaylıka adsense onayı alabilirsiniz.

Tüm siteleriniz için bir AdSense hesabı: Tek bir AdSense hesabında diğer siteerinize erişebilir ve reklam yönetimini yapabilirsiniz.

AdSense ödeme sistemi güvenilirdir: Daha gelişme aşamasında olan reklam şirketlerinde karşılaşacağınız en büyük sorun ödeme konusudur. Minimum ödeme limitini karşılamasına rağmen, ödemenizi almakta zorluk çekebilirsiniz. Öte yandan, AdSense ödeme açısından çok şeffaftır ve ödemenizi AdSense’ten alırken herhangi bir sorunla karşılaşmanız olası değildir.

Bu konuda AdSense dışında diğer reklam şirketlerini düşünmek gereksizdir.

Ayrıca, AdSense reklamlarının kalitesi mükemmeldir, birden fazla reklam gösterseniz bile blogunuzun kalitesini düşürmez.

Bu AdSense rehberinin diğer bölümlerinde, Google AdSense hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Diğer Bölümler;


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları