Google AdSense Onay Alma – Detaylı Anlatım 2020


0

Google’ın adsense sponsorluk sistemine üye olmak amacıyla yapmanız gerekli olanlar ve ihtiyaçlar aşağıda sıralanmıştır. Google Adsense Onay alma nasıl yapılır detaylıca inceleyelim.

Google AdSense Onay Alma - Detaylı
Google AdSense Onay Alma – Detaylı

Google Adsense Üye Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

– İlk olarak çalışır halde ve belirli bir ziyaretçi potansiyeline sahip (çok çok olması ya da bir sınırda olması koşul değil) internet sitenizin olması gerekmektedir.

– Daha sonra adsense hesaplarınız var vede bu hesaplarınız belirli gerekçeler ile google doğrulusunda engellendi (banlandı) ise, aynı isim ve bilgilerle google adsense üye olamazsınız.

– Bu maddelerin dışında google adsense üye olmak amacıyla rastgele bir engel ya da koşul bulunmamaktadır.

Google Adsense Nasıl Üye Olabilir ve Nasıl Hesap Açabilirim?

Yukarıda yazılmış olan maddelerdeki öğeleri gerçekleştirdiyseniz Google Adsense onay alma ? AdSense nasıl onay alınır ? devam edebiliriz.

1.) Öncelik ile google adsense üyelik sayfasına gitmek amacıyla buraya tıklayın ve bu aşamadan sonra şimdi kayıt olun yazan yere tıklayınız.

2.) Bu aşamadan sonra size kayıt olmanız amacıyla lüzumlu olan bulguların sorulacağı sayfa gelmektedir.

Web sitenizin URL’si: Sahip olduğunuz ve google adsense kayıt olmak dilediğiniz internet sitenizi Sınırsız Hosting, Website Tasarımı, Ucuz Hosting, Alan Adı Tescili…. olacak şekilde buraya yazınız.

Web sitenizin dili: Bir üst kısımda kayıt ettiğiniz internet sitenizin içerik dilini burada seçiniz ve bu seçeneğin altındaki iki kutucuğuda okuyarak işaretleyiniz. Burdaki bulgular google’ın çok ehemmiyet verilen spam tıklamaları engellemek amacıyla verdiğiniz bir taahüt’tür.

Hesap türü: Özellikle bireysel olarak başvurduğunuz amacıyla burayı bireysel seçmenizi öneririz.

Ülke ya da bölge: Yaşadığınız ülkeyi burdan seçiniz. Bu seçim irtibat adresinizde kullanılacak olan seçimdir.

Alacaklı adı: Kayıttaki en mühim unsurlardan biridir. Reklam kazançları neticesinde meydana gelen paranızı çek ya da banka havalesi ile alırken bu adı kullanacaksınız. Banka havalesi alırken google yalnızca sizin adınıza havale göndereceğinden, havaleyi ya da parayı kimin adına alacak iseniz o verileri girmeniz doğru olur.

3.) Yukarıda istenenleri girdikten sonra formdaki bilgileri girmeye adres kısmından devam ediyoruz.

Sokak Adresi: Geçerli bir adres bilgi kapasitesi yazın. bu bilgide çok önemlidir zira paranızı çek ile alıyorsanız ya da ilk üyelik sırasındaki pin alma prosedürü bu adrese yapıalcaktır. Eğer adres bulgularınız yanlış ise hesabınızdaki parayı hiçbir vakit alamayabilirsiniz. Adres bilgilerini yazarken posta kodu, cadde ya da sokak numarası gibi bütün detayları yazmanız makul olur.

Kasaba/Şehir: Yukarıdaki adres verilerinin devamı niteliğinde. Yaşadığınız kent bu bölüme girilecek. – Eyalet: Üstteki seçeneğin devamı.

Posta Kodu: Yukarıda bildirdiğimiz gibi, geçerli bir posta kodu girmelisiniz. Pin ve çeklerin en kısa vakitte ulaşması amacıyla bu bulguların doğruluğu ve eksiksizliği çok önemlidir. Bu aşamadan sonra “Yukarıda açıkladığım alacaklı adına kesilen çekleri alabileceğimi belirtiyorum.” sekmesini işaretlemelisiniz.

Telefon: Geçerli bir telefon numarası giriniz.

E-posta seçimi: Google’ın bülten ve haberlerinden yararlanmak istiyorsanız burdaki seçeneğe tıklayın. Son olarak kurallar bölümü altındaki bütün kutucukları okuyarak tıklayınız. Bunları tıkladığınız vakit google adsene kurallarını kabul etmiş ve üyelik adımını bitirmek üzere olduğunuzu belirtiyorsunuz. Bütün bu işlemler bittikten sonra Bilgileri Gönder opsiyonuna tıklayarak ikinci adıma geçiniz.

4.) Bu aşamalar bittikten sonra ve Bilgileri Gönder düğmesine tıkladıktan sonra karşınıza girmiş olduğunuz bulguların son durumunu ve sayfanız biraz aşağısında

Sizi En İyi Hangisi Tarif Ediyor?

kısmında, şayet daha önceden google ile alakalı bir hesap (gmail, adwords, analytic vs..) var ise ilk opsiyonu yok ise ikinci opsiyonu seçerek son bilgi penceresini de dolduruyoruz.

E-Posta: Buraya google ile etkileşim kuracağınız ve google’ın araştırma sonucunu size göndereceği geçerli bir e-posta hesabı giriniz. Güvenli kullandığınız bir e-posta hesabı girmeniz önerilir.

Şifre: Buraya google hesabınıza girmek amacıyla kullanacağınız şifreyi yeniden kısmınada aynı olacak şekilde giriniz ve bu aşamadan sonra güvenlik kodunu kutucuğa girerek Devam Et opsiyonuna tıklayınız.

Bütün bu aşamalar bittikten sonra bundan sonra google girilen verilerin idealliği kapsamında bulguların alındığını şayet bir hata var ise düzeltmeniz amacıyla gerin dönmeniz gerekliliğini bildirir.

Bütün bulgular doğru ise girmiş olduğunuz e-posta adresine bir onay kodu gönderecektir. Bu linke tıkladıktan sonra bundan sonra hesaplarınız google doğrulusunda incelenmeye başlıyacak ve netice size en kısa sürede e-posta ile ulaştırılacaktır.

Google Adsense Başvurum Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Bu süreç tamamıyla google’ın insiyatifindedir ama tecrübelerimize dayanarak adsense müracaat zamanı onayının 1 gün ile 4 hafta arasında değiştiğini görmekteyiz. Eğer hesaplarınız onaylanır ise bu hususta yanıt maili ile bilgilendirileceksiniz. Hesabınız red edilir ise gene e-posta yolu ile bilgilendirilecek ve geri çevrilme sebelerini mailden öğrenebileceksiniz.

Google Adsense Başvurum Onaylandıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Bu aşamadan sonra e-posta ile bilgilendirme bitecek ve google size hesabınızı aktif ettiğini ve Google Adsense giriş sayfasından hesabınıza giriş yapabileceğinizi belirtmektedir. Hesabınıza girişi gerçekleştirme amacıyla üe olurken kullandığınız e-posta adresi ve şifreyi kullanınız.

Hesabım Onaylandıktan Sonra Hemen Para Kazanmaya Başlayabilirmiyim?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra adsense kurulumu kısmından reklam kodlarınız sitenize yerleştirerek derhal para kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmadan sitenize koyduğunuz reklamlara deneme hedefli bile olsa mutlaka tıklamayınız!

Daha detaylı bilgi için AdSense Banlanmamak İçin Yapmanız Gerekenler adlı yazımızı okuyun, banlanmayın. 🙂

Umarım Google AdSense Onay Alma hakkında bilgi edinebilmişsinizdir ve faydalı olmuştur arkadaşlar sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

Okuyabileceğiniz diğer yazılar:


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları