Galaxy S21 özellikleri sızdırıldı! Kamera netleşiyor!


71
11 Paylaşım, 71 Beğeni

Samsung’un yeni S serisi akıllı telefon modeli Galaxy S21 özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de ortaya çıkan yeni sızıntı bilgiler ile birlikte kamera özellikleri konusu netlik kazanmaya başlamış oldu. Anlaşıldığı kadarı ile Samsung, Note serisindeki kamera değişikliğini S21 ile yapmayacak gibi görünüyor.

Galaxy S21 özellikleri arasında 108 MP kamera detayı olacak

Öncelikle kamera detayı ile başlamak gerekirse yeni modelde, 108 MP çözünürlüğünde arka kamera sensörü bulunacağı ifade ediliyor. Söz konusu bu sensör, açıklanan bilgilere göre Galaxy S20 modelinde yer alan sensör ile benzerlik gösterecek. Samsung’un yeni bir kamera sensörü kullanmak yerine, S21’deki sensörü geliştirerek S21’de kullanacağı ifade ediliyor. Nitekim HM1 sensörünün güncellenmiş şekli gündeme gelecek gibi görünüyor.

Yeni kamera setinde en çok odaklanma sorununun çözülmesi ve yeni video özellikleri sunulması üzerine çalışmalar gerçekleştirildiği de ortaya çıkan diğer detaylardan oluyor.

Galaxy S21 özellikleri sızdırıldı! Kamera netleşiyor! 3 – galaxy s21 ozellikleri sizdirildi kamera netlesiyor 2

Sızdırılan Galaxy S21 özellikleri arasında Exynos 1000 detayına da dikkat çekiliyor. Exynos 1000 mobil işlemcisinin, Qualcomm Snapdragon 875 gücünde olacağı belirtiliyor. Bunların dışında 5 nm üretim sürecinden çıkmış bir mobil işlemci olacağa benziyor.

Galaxy S21 Ultra modelinin ise 60W hızlı şarj teknolojisine destek sunacağı iddia ediliyor. Anlaşılan o ki batarya konusunda önemli bir gelişme olmasa da hızlı şarj konusunda dikkat çeken gelişmeler gündeme gelebilir.

Son olarak belirtmek gerekirse Qualcomm’un yeni 3D Sonic Max isimli ekrandan parmak izi okuma sensörünün, Galaxy S21 modelinde yer alacağı ifade ediliyor. Yeni 3D Sonic Max sensörü, Galaxy S20 modelinde kullanılana göre çok daha büyük ve çok daha hızlı olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse, Galaxy S21 özellikleri olarak yeni bilgiler ortaya çıkıyor olsa da Samsung’un yeni S serisi modelinde Galaxy S30 ismini kullanması da gündemde olabilir. Bu konuda çeşitli tartışmalar olduğunu da ifade etmek gerekiyor. İlerleyen günlerde bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/galaxy-s21-ozellikleri-sizdirildi-kamera-netlesiyor

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

71
11 Paylaşım, 71 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları