Ford, yeni otomatik park sistemini tanıttı


0

Tesla, Mercedes ve BMW gibi şirketlerden sonra diğer otomobil üreticileri de otonom sistemlere ağırlık vermeye başladı. Bosch ve Bedrock Technologies ile ortak çalışma yapan Ford, geliştirdiği otomatik vale park sistemi demo videosunu yayınladı.

Ford otomatik vale park sistemi tanıtıldı

Benzer bir teknolojiyi ilk olarak Mercedes ile geliştiren Bosch, 2017 yılında Stuttgart kentindeki Mercedes-Benz Müzesi için vale sistemi kurulumuna başlamıştı. 2019 yılında insansız park sistemi için gerekli yerlerden izin alan şirketler, dünyanın ilk SAE seviye 4 otonom park sistemini kullandı.

Ford, yeni otomatik park sistemini tanıttı 3 – ford otomatik vale park sistemi tanitildi 2 768x512 1

Amerika’nın Detroit şehrinde gerçekleştirilen tanıtımda Ford’a ait olan Assembly Garage alanında yapıldı. Ford Escape modelinde bulunan sistemler boş park yeri bulmak ve diğer araçlar ile iletişim kurmak için Bosch sensörlerini kullanıyor. Sistemde aracın güzergahındaki nesnelere ve yayalara tepki vermesini sağlayacak güvenlik önlemleri de yer alıyor.

Ford, yeni otomatik park sistemini tanıttı 4 – ford otomatik vale park sistemi tanitildi 1

Mercedes ortaklığından sonra Ford ile geliştirilen yeni sistem sayesinde orta sınıf araçlarda da yüksek teknolojileri görebileceğiz. Ford’un gösterisinde yaklaşık fiyatı 25.000 dolar olan araç kullanılırken Mercedes tarafından yapılan testler 100.000 dolar üstü araçlar ile yapılmıştı.

CTO Ken Washington, ” Yeni geliştirilen teknolojinin seri üretime ne zaman adapte edileceği hakkında henüz bir şey söylemek doğru olmaz. Otomatik vale park sistemi yol haritamızda üst sıralarda yer alıyor. ” ifadelerini kullandı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları