Eski Facebook tasarımı artık bitiyor! İşte tarih


0

Bir zamanların tek ve en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, popülaritesini kaybetmiş olsa da, halen büyük bir kitleye hitap ediyor. Geçen sene devreye giren yeni tasarım ile bu kitlenin tepkisini alan platform, şimdi de eski Facebook tasarımı için fişi çekmeye hazırlanıyor.

Eski Facebook tasarımı ne zaman tarih olacak?

Aslında, Mark Zuckerberg’in salgın araya girmeseydi bu Facebook kullanıcılarının canını yakacak olan kararı çoktan alması bekleniyordu. Koronavirüs salgını sonrası, her şey gibi bu köklü değişim de ertelendi. Şimdi ise Eylül ayından itibaren yeni Facebook tasarımı platformu kullananlar için tek seçenek haline gelecek.

Eski tasarımın hantal ve karmaşık yapısı, özellikle genç kitlenin platformdan uzaklaşmasına neden olmuştu. Instagram ile entegre edilen ve modern, mobile daha uyumlu bir tasarıma kavuşan ana sayfanın böylece yeni kullanıcıları daha kolay etkilemeyi planlıyor.

Eski Facebook tasarımı artık bitiyor! İşte tarih 3 – eski facebook tasarimi ne zaman sona eriyor 2Yeni Facebook tasarımı son yılların modası karanlık mod özelliğine de sahip

Aslında bu modern tasarım, son bir yıldır isteyen kullanıcılara açılmıştı. Bu bir senelik süre içinde ise, eski tasarımı bırakmayan kullanıcı sayısı da az değil. Hatta eski Facebook tasarımı geri dönsün diye kampanya başlatan bir çok Facebook grubu kuruldu.

Hatırlarsanız, Facebook yıllar önce de yine köklü bir tasarımsal değişime gitmiş ve tepki toplamıştı. Ancak bir süre sonra bu tasarıma Facebook kullanıcıları bir şekilde alıştı.

Peki sizce yeni Facebook tasarımı nasıl olmuş, deneyimlediniz mi? Yoksa sizde eski Facebook tasarımına geçenlerden misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/eski-facebook-tasarimi-ne-zaman-sona-eriyor

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları