Epic Games vs Apple: Yeni Fortnite turnuvası


0

Epic Games ve Apple arasında yaşanan gerginlik artık davanın da ötesinde restleşmeye gidiyor. Yakın zaman önce Epic Games’in App Store’dan kaldırılan oyunu Fortnite için Apple karşıtı bir turnuva düzenleyeceği ortaya çıktı. Bu kapsamda FreeFortnite turnuvası olarak adlandırılan bu turnuva dağıttığı ödüller ile Apple’ı karşısına alacak.

Epic Games ve Apple gerginliğinin yeni yönü: FreeFortnite turnuvası

Epic Games 23 Ağustos’ta “#FreeFortnite” adı verilen yeni bir turnuva düzenleyeceğini duyurdu. Bu turnuvanın Apple karşıtı olduğunu ve dileyen herkesin bu turnuvaya katılabileceğini belirtelim.

Konu hakkında en son Epic Games Fortnite’ın App Store’dan kaldırılmasını tiye almış, ona 1984 göndermeli bir video hazırlamıştı. Bir süredir #FreeFortnite etiketi ile paylaşım yapan Epic Games ve Fortnite hayranları, hem Google’a hem de Apple’a bu etiket üzerinden eleştiri okları saplıyordu.

Epic Games vs Apple: Yeni Fortnite turnuvası 3 – Epic Games ve Apple FreeFortnite turnuvasi 02

FreeFortnite turnuvası düzenlemeye karar veren Epic Games, krizi fırsata çevirmek istiyor. 23 Ağustos tarihinde düzenlenecek turnuvada,  Apple karşıtlığı gündemde olacak. Peki neden böyle diyoruz? Çünkü oyunculara verilecek ödüller arasında çirkin görünümlü bir elma kaplaması da bulunuyor.

Bunun yanında oyuncular gerçek bir Fortnite şapkası kazanabiliyor. Diğer ödüllere bakıldığında ise cömert olduğu görülüyor: Oyuncular, Alienware dizüstü bilgisayar, Samsung Galaxy Tab S7, OnePlus 8, Xbox One X, PlayStation 4 Pro ve Nintendo Switch kazanabilecekler.

Turnuvaya nasıl katılacaksınız?

Öncelikle tarihi beklemeniz gerekiyor. 23 Ağustos tarihi gelip çattığında ise oyuna girmeniz lazım. Oyunun içinde rekabet menüsüne tıklayın, #FreeFortnite Kupası oyun modunu açın, hepsi bu. Oyunseverler 4 saat boyunca en fazla 12 karşılaşmaya girebilecek. Bu karşılaşmalarda toplanan puanlar ile de yukarıdaki ödüllerden bir tanesini kazanacaklar.

Oyunun yeni turnuvası hakkında yayımlanan yazıya ulaşmak isteyenlere bağlantı bırakıyoruz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/epic-games-vs-apple-yeni-fortnite-turnuvasi

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları